Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.02.2023]

Redakcja
podsumowanie dnia i kurs kryptowalut 6 lutego 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 lutego 2023 roku


Spis treści:


Połowa zasobów BTC nie zmieniła właściciela od 2 lat

Według danych firmy analitycznej Glassnode 49% całkowitej podaży BTC nie była przenoszona od 2 lat, co obrazuje fakt, że inwestorzy oczekują na wzrost wartości pierwszej kryptowaluty.

Badacze z Santiment donoszą jednocześnie o dużej liczbie nowych adresów BTC, założonych po przekroczeniu 20 000 USD przez kurs BTC. To może wskazywać na efekt FOMO. Znacznie wzrosła także liczba portfeli przechowujących mniej niż 0,1 bitcoina.

Czytaj więcej: Połowa zasobów BTC nie zmieniła właściciela od 2 lat


Górnicy z Teksasu po raz kolejny doświadczyli burzy śnieżnej

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, w Teksasie miały miejsce ogromne zamiecie śnieżne, które miały negatywny wpływ na górników bitcoina. Teraz, po raz kolejny warunki atmosferyczne spłatały im figla. Według Bloomberga, kolejna burza śnieżna w Teksasie uszkodziła obiekty niektórych górników bitcoinów. Podczas takich burz zużycie energii w stanie rośnie gwałtownie w górę. To zmusza wielu górników do wyłączenia swoich maszyn – w ten sposób przyczyniają się oni do stabilności lokalnej sieci energetycznej

Czytaj więcej: Górnicy z Teksasu po raz kolejny doświadczyli burzy śnieżnej


Rosyjski bank uruchomi platformę DeFi na Ethereum

Największy rosyjski bank, Sberbank, w ciągu kilku miesięcy uruchomi własną platformę DeFi. Co ciekawe, będzie ona działała w sieci Ethereum (ETH), co oznacza, że możliwe będzie podłączenie się do niej za pomocą MetaMaska.

Czytaj więcej: Rosyjski bank uruchomi platformę DeFi na Ethereum


Bank Anglii chce wprowadzić cyfrowego funta do 2030 r.

Bank Anglii widzi silną potrzebę wprowadzenia własnej cyfrowej waluty (CBDC). Według najnowszego raportu ma ona być gotowa do 2030 roku. Już w najbliższej przyszłości Bank Anglii przeprowadzi sesję informacyjną dot. tego tematu.

Czytaj więcej: Bank Anglii chce wprowadzić cyfrowego funta do 2030 r.


FTX chce zwrotu dotacji politycznych

Sam Bankman-Fried przekazał dziesiątki milionów dolarów politykom w całym cyklu wyborów śródterminowych w 2022 roku. Teraz, była firma 30-latka prosi o zwrot swoich pieniędzy. Odbiorcy wpłat upadłej giełdy mają zwrócić środki do 28 lutego 2023 roku. Może chodzić o nawet 200 członków kongresu.

Czytaj więcej: FTX domaga się zwrotu darowizn od polityków


Student z Oksfordu trafia do więzienia za kradzież 2,6 mln $ w IOTA

40-letni Holender Wybo Wiersma spędzi w więzieniu 4,5 roku po tym, jak dokonał oszustwa na ponad 2,6 miliona dolarów. Założył fałszywą stronę internetową dla osób inwestujących w kryptowalutę Iota i ukradł miliony od ponad 100 ofiar.

Czytaj więcej: Student z Oksfordu trafia do więzienia. Ukradł 2,6 mln USD za pomocą oszustwa krypto


Ostrzeżenie: „świniobicie” i fałszywe aplikacje w App Store i Google Play

Operatorzy oszustw inwestycyjnych szukają ofiar w aplikacjach randkowych, nawiązują z nimi relację i namawiają do zainwestowania na fałszywej platformie. Ostatnio znaleźli sposób na obejście zabezpieczeń w sklepach z aplikacjami Google Play i App Store, przez co mogą zyskać dodatkową wiarygodność. Sophos wykrył 3 złośliwe platformy:

  • Ace Pro
  • MBM_BitScan
  • BitScan

Czytaj więcej: Uwaga na oszustwa randkowe i fałszywe aplikacje w App Store i Google Play


Justin Sun ogłasza system płatności dla ChatGPT w ekosystemie Tron

W ekosystemie Tron pojawi się zdecentralizowany system płatności, ukierunkowany na różne usługi AI, takie jak ChatGPT firmy OpenAI. Takimi informacjami na swoim Twitterze podzielił się założyciel projektu – Justin Sun.


StarkWare udostępnia swoje rozwiązanie do skalowania Ethereum w formie open source

StarkWare – firma skoncentrowana na skalowaniu Ethereum – udostępni na zasadach open-source swoje oprogramowanie Zero-Knowledge (ZK). Chodzi konkretnie o TARK Prover – silnik, który został zaprojektowany do generowania dowodów kryptograficznych, które kompresują setki tysięcy transakcji Ethereum w mniejszej ilości kilobajtów niż zdjęcie smartfona. –> źródło: CryptoPotato


Brytyjskie FCA ostrzega krypto-firmy: nadchodzą nowe przepisy

Regulator rynków finansowych w Wielkiej Brytanii – Financial Conduct Authority (FCA) – ostrzegł kryptowalutowe firmy, że wprowadzające w błąd reklamy mogą skutkować karą do dwóch lat więzienia. Nadchodzące przepisy wprowadzą także możliwość odstąpienia od umowy przez inwestorów do 24 godzin od jej zawarcia. Prawo może wejść w życie w połowie 2023 roku. –> źródło: FCA


Indonezja uruchomi państwową giełdę kryptowalut

Indonezyjska giełda kryptowalut miała rozpocząć działanie do końca 2022 r., jednak po przełożeniu jej startu nowym terminem jest czerwiec tego 2023. –> źródło: Bitcoinist

podsumowanie dnia i kurs kryptowalut 6 lutego 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.