Połowa zasobów BTC nie zmieniła właściciela od 2 lat | Wiadomości | CrypS.

Połowa zasobów BTC nie zmieniła właściciela od 2 lat

Mariusz Przepiórka
dlaczego bitcoin spada

W 2022 roku bitcoin przeżywał niemałe problemy. Spadki wartości w poprzednim roku spowodowały, że wielu inwestorów trzyma tokeny w oczekiwaniu na dalszy wzrost ich wartości. Oszczędności lub długoterminowe lokaty bitcoina osiągnęły nowy rekord na początku lutego.


Według danych firmy analitycznej Glassnode, 49% całkowitej podaży BTC nie zmieniło właściciela od ponad 2 lat. To równowartość ponad 9,45 mln BTC o bieżącej wartości około 220 mld USD.

Glassnode wyjaśnia, że poprzedni szczyt przyszedł w ostatnim kwartale 2020 roku i na początku 2021 roku. Szczyt zakończył się podczas hossy w 2021 roku, ponieważ posiadacze zaczęli sprzedawać swoje tokeny, gdy cena BTC poszła w górę. Po ogromnym spadku wartości bitcoina, wskaźnik ten spadł wyraźnie i pozostawał na stabilnym poziomie przez większość ubiegłego roku.

Rynek wciąż ma zaufanie do branży

Fakt, że inwestorzy niezłomnie trzymali swoje tokeny jest pozytywnym sygnałem dla bitcoina. Oznacza to bowiem, że rynek nadal ma duże zaufanie do wiodącej kryptowaluty. Bitcoin jest uważany za głównego animatora rynku, a kilka instytucji posiada takie aktywa w swoim bilansie. Jest również prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze i Republice Środkowoafrykańskiej.

BTC jest również wykorzystywany jako środek do przekazywania datków na potrzeby armii ukraińskiej broniącej się przed rosyjskim agresorem. Od początku tego roku wartość BTC wzrosła o około 38%, a niedawno po raz pierwszy od sierpnia 2022 przekroczyła poziom 23 000 USD.

Duża liczba nowych adresów BTC

Wzrost wartości bitcoina powyżej 20 tys. USD spowodował również zjawisko FOMO (strach przed przegapieniem czegoś ważnego). W tym przypadku objawia się to faktem, że od stycznia bieżącego roku zarejestrowano ponad 620 tys. nowych adresów BTC (wg, danych firmy Santiment). Znacznie wzrosła również liczba drobnych inwestorów, którzy w swoich portfelach przechowują nie więcej niż 0,10 BTC.

Adresy BTC przechowujące mniej niż 0,1 BTC - źródło: Santiment
Adresy BTC przechowujące mniej niż 0,1 BTC – źródło: Santiment
dlaczego bitcoin spadareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.