Rosyjski bank uruchomi platformę DeFi na Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Rosyjski bank uruchomi platformę DeFi na Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Rosja

Największy rosyjski bank, Sberbank, w ciągu kilku miesięcy uruchomi własną platformę skupioną na zdecentralizowanych finansach (DeFi) w sieci Ethereum (ETH). Takie informacje podała w dniu 3 lutego lokalna agencja informacyjna Interfax.


Uruchomienie platformy DeFi w maju

Dyrektor Blockchain Lab Sberbanku – Konstantin Klimenko ogłosił, że rosyjski bank spodziewa się rozpocząć otwarte testy swojej platformy DeFi w maju 2023 roku. W tej chwili jest ona jeszcze testowana w ramach prywatnej bety. Od kwietnia platforma DeFi powinna być w pełni otwarta, umożliwiając użytkownikom przeprowadzanie na niej transakcji.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, platforma początkowo będzie oparta na sieci Ethereum. Dzięki temu użytkownicy będą mieli do niej dostęp poprzez rozszerzenie portfela MetaMask. Klimenko wspomniał również, że użytkownicy będą mogli przenosić aktywa z innych platform.

DeFi to forma udzielania kredytów i pożyczek, która wykorzystuje inteligentne kontrakty, eliminując potrzebę korzystania z pośredników. Smart contracts to cyfrowe, zaprogramowane kontrakty na blockchainie, które są automatycznie wykonywane w momencie spełnienia wcześniej ustalonych kryteriów.

Klimenko powiedział, że platforma DeFi Sberbanku ma na celu stać się głównym ekosystemem DeFi w Rosji. Wyraził też przekonanie, że zdecentralizowane finanse mogą wyprzeć rynek tradycyjnych usług bankowych.

Nadal wydaje się niejasne, jak uregulowana będzie nowa platforma, ponieważ Rosja nie ma jeszcze żadnych przepisów dotyczących walut cyfrowych. Według Anatolija Aksakowa, szefa Komitetu Rynków Finansowych Dumy Państwowej, kraj będzie ”zdecydowanie” przyjmował przepisy dotyczące kryptowalut dopiero w nadchodzącym roku.

Opóźnienie

Sberbank w ostatnich latach z trudem uruchamiał narzędzia blockchain z powodu wielokrotnych opóźnień w ich rejestracji w banku centralnym Rosji. Pierwotnie spodziewał się uruchomić swoją platformę w 2021 roku. Niemniej jednak dopiero w marcu 2022 roku otrzymał licencję na wykorzystanie i emisję cyfrowych aktywów.

Rosjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.