FTX domaga się zwrotu darowizn od polityków

FTX domaga się zwrotu darowizn od polityków

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
FTX domaga się zwrotu darowizn

FTX prosi o zwrot pieniędzy po tym jak Sam Bankman-Fried przekazał dziesiątki milionów dolarów politykom w trakcie cyklu wyborczego w 2022 roku.


Upadła giełda kryptowalut FTX wysyła zawiadomienia do byłych obdarowanych z prośbą o zwrot przekazanych środków. Ostrzega także, że odbiorcy darowizny, którzy dokonają płatności lub wpłaty na rzecz strony trzeciej (w tym także organizacji charytatywnej) w kwocie jaką otrzymali od firmy, nie pozbawią jej w ten sposób prawa do ubiegania się o zwrot środków.

W stosunku do finansów, które nie zostaną zwrócone dobrowolnie, FTX zastrzega sobie prawo do wszczęcia postępowania przed sądem w celu zażądania zwrotu takich płatności wraz z odsetkami naliczanymi od daty rozpoczęcia jakiejkolwiek czynności:

W zakresie, w jakim wpłaty te nie zostaną dobrowolnie zwrócone, Dłużnicy FTX zastrzegają sobie prawo do wszczęcia postępowania przed Sądem Upadłościowym w celu żądania ich zwrotu wraz z odsetkami liczonymi od dnia wszczęcia czynności – napisano w komunikacie prasowym.

FTX chce zwrotu darowizn politycznych

Giełda domaga się zwrotu darowanych środków do 28 lutego. W wyniku tego procesu do FTX może wrócić nawet 93 mln dolarów. Zidentyfikowano co najmniej 196 członków kongresu, którzy otrzymali darowizny od giganta giełdowego, w tym marszałka Izby Kevina McCarthy’ego (R-Calif.) i lidera senackiej większości Chucka Schumera (D-N.Y.). Pełne zestawienie nazwisk i kwot przekazanych przez giełdę jest dostępne na unusualwhales.com.

Najwyższa kadra FTX została oskarżona o liczne zarzuty oszustwa za sprzeniewierzenie funduszy użytkowników na niewłaściwe cele.

FTX domaga się zwrotu darowizn



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.