Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.07.2023]

Kursy kryptowalut 05.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 lipca 2023 roku


Spis treści:


Binance mówi STOP kilku altcoinom

Największa na świecie giełda kryptowalut przekazała dziś rano, że do odwołania wstrzymuje handel kilkoma tokenami na pewnych blockchainach. Nie podano pełnej przyczyny, aczkolwiek ma to na pewno związek z problemami, jakich w maju doświadczył projekt Multichain. Ważne jest to, że te tokeny nie znikają całkowicie z platformy, tylko jedynie wyłącza się częściowo handel nimi.

Czytaj więcej: Binance wstrzymuje handel 8 tokenami. Ma to związek z niedawną awarią popularnej sieci

Threads, nowy serwis Zuckerberga. Czym zaskoczy?

Już jutro, tj. 6 lipca, swoją premierę będzie miała wersja beta nowej platformy społecznościowej od firmy Meta. Threads, bo taką nazwę posiada, ma być analogiczną wersją Twittera, który przechodzi teraz niełatwy czas w związku z problemami tego serwisu. Nowy produkt od Zuckerberga spotkał na starcie z pewną krytyką.

Czytaj więcej: Zuckerberg wykorzystuje problemy Twittera i wypuszcza konkurencyjną aplikację. Jakie ma wady i zalety?

ChatGPT miał lukę w kodzie i trochę się rozchulał

Firma OpenAI poinformowała, że tymczasowo musi wstrzymać działanie rozszerzonej wersji ich narzędzia – ChatGPT Plus – która jest płatna 20 dolarów miesięcznie i można jej używać do pozyskiwania monetyzowanych treści. Chatbot działał w kooperacji z przeglądarką Bing od firmy Microsoft, jednakże okazało się, że posiadał pewną lukę w swoim kodzie. W wyniku tego zwykła wersja mogła również pozyskiwać informacje, które teoretycznie nie powinny być dostępne za darmo.

Czytaj więcej: OpenAI informuje o zmianach w działaniu ChatGPT

Koniec z atakami w DeFi? Ethereum ma rozwiązanie

Stale rosnąca skala cyberprzestępstw w sektorze zdecentralizowanych finansów stanowi naprawdę duży problem tego ekosystemu. Łącznie w wyniku różnych exploitów ukradziono 3 miliardy dolarów w cyfrowych aktywach. Teraz powstał pomysł, z którym wyszła pewna grupa społeczności Ethereum, by wdrożyć nowy standard tokenów, który by pozwalał deweloperom chronić się przed napastnikami.

Czytaj więcej: To rozwiązanie Ethereum ma zakończyć serię ataków na protokoły DeFi

Hongkong domaga się własnego stablecoina

Adopcja kryptowalut przez specjalny region administracyjny Chin rozszerza się w niebotycznym tempie. Po otwarciu się Hongkongu na giełdy do handlu cyfrowymi aktywami i zapraszanie do siebie firm z sektora Web3, wielu kluczowych postaci z tego miasta opowiedziało się za koncepcją stworzenia stablecoina, który byłby powiązany z dolarem hongkońskim. Czy HKDG mógłby stać się poważnym rywalem dla Tethera i Circle?

Czytaj więcej: Hongkong rzuci wyzwanie Tetherowi i Circle?

Ostatnie zmiany na Twitterze szkodzą kryptowalutom

Wprowadzenie w zeszły weekend limitów dot. ilości wyświetlanych dziennie postów na Twitterze wywołało wiele kontrowersji. Poza głosem niezadowolenia wielu użytkowników, pojawiły się kolejne komplikacje. Okazało się, że zmiana ta drastycznie wpłynęła na poziom indeksowania kryptowalutowych treści, jakie pojawiają się w tym serwisie, przez wyszukiwarkę Google. Crypto Twitter otrzymał potężny cios.

Źródło: Crypto News

Wielka Brytania nie będzie się patyczkować z cyberprzestępcami

Jak się chce być kryptowalutowym hubem w Europie, to trzeba mieć jasno określone przepisy i formy ich egzekwowania przez organy nadzorcze. W związku z tym Wielka Brytania aktywnie prowadzi czynności na rzecz ustanowienia jak najbardziej jasnych i praktycznych ram regulacyjnych wobec cyfrowych aktywów. Teraz londyńska Izba Lordów prowadziła dyskusje nad ustawą, która nadawałaby władzom prawo zamrażania i konfiskaty kryptowalut, które są podejrzane o pochodzenie z przestępczych działań.

Źródło: Bitcoinist

EU wskazuje 20 projektów blockchain do piaskownicy regulacyjnej

Unia Europejska również aktywnie pracuje nad stworzeniem odpowiednich regulacji w stosunku do cyfrowych aktywów i stojących za nią technologią blockchain. Prawodawcy jednak stawiają na praktyczne uczenie się i poznawanie sektora, z którym mają do czynienia. Co za tym idzie, ogłoszono, że tzw. piaskownica regulacyjna, czyli stworzone środowisko testowe mające na celu wspólne działania z podmiotami z danych sektorów (w tym przypadku blockchain oraz fintech), by wspólnie konsultować adekwatność potrzeb i działań do proponowanych przepisów, w końcu zostanie wprowadzona w życie. Wskazano 20 firm, które będą brały udział w tym przedsięwzięciu.

Źródło: Cointegraph

Tragedia klientów FTX to wina SEC?

Zeszłoroczny upadek giełdy FTX utwierdził wielu sceptyków tego typu platform, że CEXy nie są dobrym miejscem do trzymania środków przez inwestorów. W wyniku szybkiego zamknięcia się, bankructwa i upadku firmy, którą na dno sprowadził jej CEO, Sam Bankman-Fried, setki tysięcy, jak nie miliony klientów zostało mocno poszkodowanych finansowo. Ich środki utknęły na platformie, z której część już dawno została zdefraudowana przez wspomnianego pana i jeszcze nie udało się ich w pełni odzyskać oraz zwrócić. W tej sprawie dyskusję na Twitterze prowadził Mark Cuban, znany przedsiębiorca i fan kryptowalut, z byłym urzędnikiem dot. papierów wartościowych w USA, Johnem Starkiem, który jest znanym kryptosceptykiem. Ich spór dotyczył tego, czy gdyby Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uregulowała w porę rynek cyfrowych aktywów, to dziś klienci FTX nie musieliby o swoje walczyć. Cuban przedstawił swojemu oponentowi solidny przykład tego, że ma rację.

 

 

 

Kursy kryptowalut 05.07.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.