Hongkong rzuci wyzwanie Tetherowi i Circle? | Wiadomości | CrypS.

Hongkong rzuci wyzwanie Tetherowi i Circle?

HongKong

Nowa propozycja polityki rządu zachęca Hongkong do wprowadzenia własnego stablecoina. 


Obecne programy polityczne nakłaniają rząd Hongkongu do wyemitowania własnego stablecoina – HKDG – który będzie zabezpieczony rezerwami dewizowymi. Taka sytuacja ma doprowadzić do rywalizacji z istniejącymi liderami na rynku stablecoinów, czyli USDT od Tethera oraz USDC od Circle.

Kto stoi za projektem? 

Propozycja stworzenia krajowego stablecoina padła od kilku osób. Są to Wang Yang – Wicekanclerz Hong Kong University of Science and Technology i główny doradca naukowy Hong Kong Web3 Association, Cai Wensheng – inwestor, Lei Zhibinzałożyciel BlockCity oraz Wen Yizhou – doktorant i specjalista w tej branży. 

Każdy z nich wyżej wymienionych podkreślił rolę stablecoinów wskazując, że są one mostem pomiędzy tradycyjnymi finansami a gospodarką cyfrową. Ponadto zauważają oni korzyści płynące z wprowadzenia stablecoina, który będzie oparty na dolarze hongkońskim. Wśród zalet wymienia się poprawę efektywności transakcji, redukcję kosztów, modernizację systemów płatniczych i wzmacnianie zdolności sektora fintech w specjalnym regionie administracyjnym Chin.

Stablecoin to za mało – Hongkong potrzebuje pomocy

Według ekspertów, obecny plan rządu, polegający na zachęcaniu prywatnych instytucji do wydawania stablecoinów nie jest wystarczająco ambitny i może skutkować ograniczonym udziałem w rynku. Porównują to do sytuacji z singapurską opcją stablecoina – XSGD – wydaną przez Xfers, która ma kapitalizację rynkową 6,6 mln dolarów.

To niezwykle mało w porównaniu do kapitalizacji na pułapie 110 miliardów dolarów zgromadzonych łącznie w USDT i USDC. Politycy wiedzą również, że w przypadku wprowadzenia stablecoina mogą pojawić się potencjalne ryzyka, takie jak wyzwania prawne i regulacyjne, problemy techniczne i krótkoterminowe wahania kursów walutowych.

Autorzy projektu twierdzą jednak, że HKDG skorzystałoby na regulacji rządowej i transparentności zapewnianej przez technologię blockchain. Ponadto uważają, że wprowadzenie tego stablecoina pomogłoby Hongkongowi zrobić znaczący krok w kierunku dewaluacji dolara i wyprzedzić go w branży kryptowalut. 

Hongkong stawia na kryptowaluty

Ostatnimi czasy Hongkong sygnalizował swoje pragnienie ponownego działania w branży cyfrowych aktywów i web3 jako centrum kryptowalut. Obecne raporty wskazują, że doprowadzenie do powstania własnego stablecoina może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Wydanie stablecoina powiązanego z dolarem hongkońskim nie tylko pomaga umocnić pozycję lidera Hongkongu w sektorze blockchain, ale także przyspiesza rozwój cyfrowego dolara hongkońskiego, zwiększając efektywność transakcji, redukując jej koszty, poprawiając obecne systemy płatnicze oraz wzmacniając zdolności fintech Hongkongu. Co więcej, stablecoin dolara hongkońskiego może zwiększyć efektywność i inkluzywność systemu finansowego Hongkongu; jej stabilność, swoboda wymiany, wysokie bezpieczeństwo, otwartość i płynność transgraniczna mogą wspierać szerszy zakres innowacji finansowych

– wskazuje raport od kryptowalutowego dziennikarza Wu Blockchain.

 

Czy HKDG przełamie monopol USD i USDC? Przekonamy się pewnie niebawem. 

HongKongreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.