OpenAI informuje o zmianach w działaniu ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

OpenAI informuje o zmianach w działaniu ChatGPT

openai

Microsoft i OpenAI ogłosiły poszerzenie swojej współpracy poprzez integrację Bing Search z ChatGPT. Celem takiej relacji biznesowej jest wykorzystanie możliwości Binga do polepszenia działania tego chatbota. 


Na skutek powiązania obu podmiotów ChatGPT uzyska zdolność do wyszukiwania informacji i rozszerzenia swojej bazy danych. Jak pamiętamy – do chwili obecnej nie miał on dostępu do najnowszych treści z internetu, a jego wiedza zatrzymała się na 2021 roku. Teraz sytuacja ulegnie zmianie! 

Nieoczekiwany efekt integracji 

Co ciekawe, klienci ChatGPT Plus nieświadomie wykorzystywali powyższą integrację do omijania płatnych treści i otrzymali  nieograniczony dostęp do zamkniętych danych i artykułów, a wszystko to bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Z tego powodu OpenAI chwilowo zablokowało silnik wyszukiwarki (Bing-based Browse).

Problematyczną kwestię wykryli członkowie grupy r/ChatGPT, w tym u/HOLUPREDICTIONS. Cała sytuacja doprowadziła do zamknięcia funkcji Browse – silnika opartego na Bing. OpenAI oficjalnie poinformowało użytkowników o tym fakcie na Twitterze wskazując, że chce ”zachować się fair wobec właścicieli treści”.

Twórcy ChatGPT przyznali się do wadliwej modyfikacji na Twitterze i stwierdzili, że w tym momencie trwają prace, które mają rozwiązać ten problem. W chwili obecnej, za 20 dolarów miesięcznie ChatGPT Plus oferuje użytkownikom szereg korzyści, w tym szybsze odpowiedzi na zadawane pytania, płynniejszą konwersację, czy generowanie niestandardowych szablonów. 

Kontrowersje związane z technikami gromadzenia danych

Techniki pozyskiwania danych na potrzeby szkolenia modeli AI stały się poważnym problemem. Obecny scrapping polega na gromadzeniu informacji z różnych źródeł, często z mediów społecznościowych. Co ciekawe, Elon Musk, właściciel Twittera, rzucił nowe światło na sytuację, identyfikując scrapping danych jako główny czynnik wprowadzenia nowych ograniczeń dotyczących liczby tweetów, do których użytkownicy mogą mieć dostęp każdego dnia na platformie. Ujawnienie scrappingu może wyjaśniać jego dotychczasowe zachowanie. 

Powiązanie OpenAI z kryptowalutami

Pomimo faktu, że OpenAI skupia się głównie na badaniach nad sztuczną inteligencją, jej prace dotyczą również kryptowalut. Niektórzy traderzy próbują przy pomocy ChataGPT wyłapywać oszustwa, czy przewidzieć kurs danego cyfrowego aktywa. Dodatkowo, znajomość sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego OpenAI może pomóc w rozwoju technologii blockchain i ulepszyć jej skalowalność, prywatność i bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że chwilowe perturbacje związane z nową aktualizacją oprogramowania szybko zostaną rozwiązane, a AI pozytywnie wpłynie na rynek krypto. 

openaireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.