Binance wstrzymuje handel 8 tokenami. Ma to związek z niedawną awarią popularnej sieci | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje handel 8 tokenami. Ma to związek z niedawną awarią popularnej sieci

binance

Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu ogłosiła, że od 7 lipca br. przestanie obsługiwać wpłaty i wypłaty w kilku tokenach powiązanych z projektem Multichain w niektórych sieciach blockchain


Wstrzymanie handlu w oflagowanych wirtualnych walutach będzie obowiązywało na Binance do odwołania. Decyzja ta pojawiła się po problemach z protokołem Multichain (MULTI).

Jakie tokeny przestanie obsługiwać Binance?

Należy przypomnieć, że zawieszenie depozytów dla wielu tokenów powiązanych z Multichain nastąpiło już 24 maja br. Dotyczyło ono szeregu wirtualnych walut z sieci BNB Smart Chain, Fantom, Ethereum i Avalanche C-Chain. 

Problem ma związek z tokenami wybijanymi na BNB Smart Chain: polkastarter (POLS), alchemy pay (ACH), superverse (SUPER) i harvest finance (FARM). Na liście znalazły się także te tworzone przy wykorzystaniu Fantom: beefy.finance (BIFI) i alpaca finance (ALPACA). Co więcej, wpłaty i wypłaty zostaną również zawieszone w wirtualnej walucie travala (AVA) wybijanej na blockchainie Ethereum oraz spell tokenie (SPELL) emitowanym na Avalanche C-Chain

Mimo obecnych ograniczeń platforma Binance poinformowała swoich użytkowników, że wciąż mogą oni dokonywać wpłat i wypłat wszystkich wyżej wymienionych tokenów przy użyciu innych sieci blockchain obsługiwanych przez tę giełdę. Warto obok dodać, iż nie wyjaśniła ona, dlaczego zaprzestała obsługi wymienionych wyżej wirtualnych walut, zaznaczając tylko, że ruch ten ma związek ze wcześniejszym zawieszeniem tokenów powiązanych z Multichain. 

Awaria związana z Multichain

Protokół Multichain został uruchomiony w lipcu 2020 r. Powstał on po to, aby zaspokoić popyt na komunikację między blockchainami. 24 maja br. cena tokena do niego przynależnego MULTI spadła aż o 30% w ciągu jednego dnia. Wyprzedaż miała ścisły związek z opóźnieniami spowodowanymi aktualizacją węzła zaplecza trwającą dłużej, niż oczekiwano. 

Panika wśród inwestorów narastała, gdy użytkownicy skarżyli się, że transfery ich tokenów nie przebiegały szybko. To z kolei doprowadziło do FOMO wśród posiadaczy MULTI. Wyprzedaż na tym tokenie została pogłębiona także za sprawą plotek na temat Multichain krążących w mediach społecznościowych. 

Administrator Multichain odniósł się do sytuacji na kanale Multichain Discord, twierdząc, iż większość rozwiązań działa poprawnie, jednak Kava, zkSync i Polygon zkEVM zostały zawieszone podczas aktualizacji. 

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.