Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 05.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 5 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin z nowym ATH!

Mamy to! Król kryptowalut przebił dziś swoje dotychczasowe ATH z listopada 2021 roku i ustanowił swój nowy rekord cenowy! Nowe szczyty kursu BTC mogą się nieco różnić w zależności od scentralizowanych giełd, ale udało się przekroczyć poziom 69 170 dolarów! Bitcoin potrzebował 846 dni, by pobić poprzedni rekord sprzed ponad dwóch lat.

Czytaj więcej: Bitcoin z nowym ATH! Kurs kryptowaluty przebił 68 800 USD. Ether powyżej 3800

Dogwifcoin (WIF) w końcu ląduje na Binance

Młoda gwiazda memecoinów, która wczoraj zaliczyła swoje nowe ATH, pojawiła się dziś na największej giełdzie kryptowalut na świecie. Tokenem z wizerunkiem uroczego szczeniaka w dzianinowej czapce można już handlować na rynku spot w parze z topowymi kryptowalutami.

Czytaj więcej: Binance ogłasza listing memecoina, który wzrósł o 800% w ciągu ostatnich 30 dni

Coinbase notuje świetne wyniki swoich akcji. Tak dobrze nie było dawna

Druga największa giełda kryptowalut na świecie zaliczyła kolejną wpadkę w ciągu ostatnich dni. Ma to oczywiście związek z niesamowicie wysokim poziomem aktywnych użytkowników tej platformy;. Mimo tego, że Coinbase nieźle wystraszyło zapewne niejednego klienta swoją awarią, to morale firmy nie spadły, ale jej akcje na Nasdaq stale rosną.

Czytaj więcej: Akcje Coinbase są najdroższe od 2 lat pomimo kolejnej awarii systemu giełdy kryptowalut

Moda na NFT wraca? Ktoś wczoraj kupił Alien Punka za 16 mln USD

Czyżby hossa dotarła i do sektora niewymiennych tokenów (NFT)? Społeczność fanów cyfrowych obrazków na X twierdzi, że to wydarzenie jest tego potwierdzeniem. Hype na NFT zakończył się wraz z początkiem 2022 roku, gdy większość tokenów zaczęła drastycznie tracić na wartości i od tego czasu nie było zbytnio słychać, by trend wzrostowy zawitał ponownie do tego segmentu rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Wczoraj ktoś kupił jedno NFT za 16 000 000 dolarów!

ChatGPT ma groźnego konkurenta. Anthropic prezentuje Claude 3

Byli pracownicy OpenAI wypuszczają kolejną wersję swojego chatbota, który, jak wskazują na konkretnych przykładach, działa znacznie sprawniej niż GPT-4. Zakres danych, jakimi operuje nowy produkt Anthropic, pochodzi sprzed kilku miesięcy, co jest jego dużą zaletą.

Czytaj więcej: Anthropic wypuszcza nową wersję Claude 3 i twierdzi, że jest znacznie lepsza od GPT-4

Oto memecoiny, które znajdują się pod dużą kontrolą wielorybów

Nowy raport od platformy analitycznej Power Your Own Research ujawnia, że podaż wielu topowych memecoinów jest zdominowana przez adresy wielorybów, przez co idea decentralizacji w ich przypadku zaczyna tracić na znaczeniu. Co więcej, od ich ruchów może więc mocno zależeć to, w którą stronę podążą kursy tych tokenów, co rodzi spore zagrożenie strat dla spekulantów.

Czytaj więcej: Uważaj na te memecoiny! Ich podaż w dużym stopniu kontrolują wieloryby

Kursy kryptowalut 05.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.