Bitcoin z nowym ATH! Kurs kryptowaluty przebił 68 800 USD. Ether powyżej 3800 | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin z nowym ATH! Kurs kryptowaluty przebił 68 800 USD. Ether powyżej 3800

Karolina Zawodnik

W ciągu ostatniej godziny największa z kryptowalut ustanowiła nowe ATH cenowe w parze do USD. Chociaż wczoraj pobiła ona swój rekord w stosunku do kilkunastu największych walut fiducjarnych, inwestorzy z niecierpliwością wyczekiwali aż BTC osiągnie historyczne maksimum w parze do dolara amerykańskiego.


  • 5 marca br. bitcoin ustanowił nowe ATH w parze do USD na poziomie powyżej 68,8 tys. dol. za monetę. W zakresie dobowym jego kurs wzrósł o ponad 2%,
  • Tymczasem druga co do wielkości kryptowaluta podąża śladami BTC, wzbijając się powyżej 3,8 tys. dol. za monetę.

Bitcoin bije rekordy cenowe

Największa z kryptowalut przebiła ATH z listopada 2021 r. przed kwietniowym halvingiem. W ciągu ostatniej godziny kurs BTC wzbił się ponad poziom 68,8 tys. dol., według uśrednionych danych z platformy CoinMarketCap. Jest to historyczny moment dla wszystkich bitcoinerów. 

BTC
Wykres BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Znane amerykańskie czasopismo poświęcone czołowej kryptowalucie – Bitcoin Magazine – dumnie ogłosiło, że bitcoin przebił poziom 69 tys. dol. – należy mieć na uwadze to, iż cena ta może różnić się na poszczególnych platformach handlowych. 

W chwili pisania tego tekstu, po delikatnej korekcie, BTC handluje w okolicy 68,4 tys. dol. kapitalizacja rynkowa największej z wirtualnych walut przekracza zaś 1,3 bln dol. W ciągu ostatnich 7 dni cena bitcoina podniosła się o blisko 20%, z kolei w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła ona o blisko 58%.

Ethereum idzie w ślady BTC

Druga co do wielkości kryptowaluta również doświadcza wzrostów, mimo iż w jej przypadku nowe ATH nie zostało jeszcze ustanowione. Zdaniem licznych ekspertów prawdziwy rajd na altcoinach może rozpocząć się właśnie po pobiciu przez bitcoina ATH z 2021 r. 

Obecnie ether handluje w okolicy 3,8 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatniej doby kurs ETH wzrósł o ponad 7%. W zakresie 7-dniowym wzrost przekracza 16%. Jeżeli chodzi o zyski miesięczne, jakie kryptowaluta ta przyniosła swoim inwestorom, wynoszą one aż 64%!

eth
Wykres ETH/USD. Źródło: tradingview.com

Dotychczasowe ATH dla ETH z listopada 2021 r. wynosi 4,8 tys. dol. Przy obecnych poziomach cenowych od rekordu wszech czasów ethera dzieli jeszcze około 22%. Obecna kapitalizacja rynkowa Ethereum przekracza 455,66 mld dol. 

Warto mieć na uwadze to, że kurs ETH pozostaje w trendzie wzrostowym, mimo iż wczoraj amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przesunęła decyzję dot. zatwierdzenia bądź odrzucenia wniosków o ETF spot na Ethereum od firm BlackRock i Fidelity. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.