Wczoraj ktoś kupił jedno NFT za 16 000 000 dolarów! | Wiadomości | CrypS.

Wczoraj ktoś kupił jedno NFT za 16 000 000 dolarów!

Filip Dzięciołowski
CryptoPunk #3100

Czyżby wraz z rozkwitem nowej hossy na kryptowaluty powracał trend na niewymienne tokeny (NFT)? Tak mogą sugerować dane dotyczące sprzedaży tego rodzaju aktywów, bowiem wczoraj doszło do trzeciej największej w historii transakcji na tym rynku.


  • W dniu 4 marca br. pewien anonimowy trader kupił NFT – CryptoPunk #3100 – za kwotę 4500 etherów (ETH) wartych w momencie dokonywania transakcji 16,03 miliona dolarów,
  • Jest to druga największa odnotowana sprzedaż NFT z tej kolekcji, a ogólnie na rynku niewymiennych tokenów trzecia największa w historii.

Moda na NFT powraca?

Poprzedniej hossie na kryptowaluty towarzyszył szał na cyfrowe obrazki, które sprzedawały się w kwotach opiewających na tysiące, a nawet i miliony dolarów. Mowa oczywiście o niewymiennych tokenach (NFT), o których głośno było w 2021 roku, nie tylko w branży blockchaina, ale i mediach głównego nurtu ze względu na zaangażowanie się w ten sektor wielu topowych marek oraz brandów, a także i celebrytów.

Pamiętacie jeszcze kolekcję “Fancy Bears”, w którą zaangażowani byli polscy celebryci? Trend na NFT przeminął wraz z początkiem 2022 roku, gdy rozpoczęła się kolejna bessa.

Teraz społeczność fanów tego rodzaju “aktywów” na X twierdzi, że hossa dotarła również i do tego segmentu rynku za sprawą pojedynczego wydarzenia. A tym była sprzedaż pewnego tokena – CryptoPunk #3100 – za aż 4500 etherów (ETH), które w momencie dokonywania transakcji wyniosła aż 16,03 miliona dolarów.

Sprzedany token to jeden z zaledwie dziewięciu Alien Punków, które stanowią specjalną część popularnej kolekcji CryptoPunks, czyli pikselowych obrazków przedstawiających tytułowych punków, których jest tylko 10 000.

Co ciekawe, nie jest wiadome, kim jest nabywca tego tokena. Wiemy jedynie, że jego portfel Ethereum został utworzony zaledwie 5 dni temu i wygląda na to, że został wygenerowany wyłączenie w celu zakupu NFT.

Jak wspomniałem, sprzedany token należy do podgrupy Alien Punks, które charakteryzują się niebieską skórą postaci na cyfrowym obrazku. Takich tokenów istnieje jedynie 10, a ich rzadkość stanowi o ich wyjątkowości i cenie.

Nie jest to jednak rekordowa transakcja, jaka padła w historii sektora NFT. Najwięcej, ile ktoś zapłacić za jednego CryptoPunka, to 23,7 miliony dolarów. Tego zakupu dokonano na początku 2022 roku, gdy hype na NFT dobiegał końca. Przedmiotem transakcji był Alien Punk #5822.

Jednakże nawet i ta kwota nie ma podjazdu do tego, co wydarzyło się w grudniu 2021 roku. Wtedy to NFT o nazwie “The Merge”, którego autorem był niejaki Pak, został sprzedany za 91,8 miliona dolarów. Do dziś jest to najwyższa w historii tego rynku kwota, jaką ktoś zapłacił za niewymienny token.

CryptoPunk #3100reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.