Akcje Coinbase są najdroższe od 2 lat pomimo kolejnej awarii systemu giełdy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Akcje Coinbase są najdroższe od 2 lat pomimo kolejnej awarii systemu giełdy kryptowalut

Jacek Walewski

Coinbase ma za sobą kolejną awarię, która miała miejsce w czasie zeszłotygodniowego wystrzału kursu BTC. Mimo ponownej wpadki, kurs akcji firmy rośnie. I to w sporym tempie.


  • Akcje Coinbase drożeją w szczególnym momencie – po drugiej już awarii, która sparaliżowała na krótko działanie giełdy,
  • W tle mocno rośnie też kurs BTC. W nocy było naprawdę blisko do przełamania ATH,
  • Rekordowe wpływy notują też ETF-y BTC.

Akcje Coinbase drożeją i to mimo awarii

Kurs akcji danej spółki rośnie z reguły w momentach sukcesu danej firmy. Coinbase zaliczyło zaś ostatnio kompromitującą wpadkę. W czasie mocnego wystrzału kursu BTC, platforma przestała działać. Do tego nieprawidłowo pokazywała zerowe saldo niektórych użytkowników. Sytuacja ta wydarzyła się już dwukrotnie.

Powyższe nie przeszkodziło jednak bykom ruszyć do boju. Wycena akcji Coinbase wzrosła o prawie 4%, już po godzinach pracy giełdy papierów wartościowych.

W dniu 4 marca akcje COIN osiągnęły nawet najwyższą cenę od dwóch lat skacząc o 11% i drożejąc do aż 229 USD. Według Google Finance, akcje spółki nadal rosły w obrocie poza godzinami pracy giełdy o kolejne 3,8%, osiągając aż 238 USD.

Wykres akcji COIN na giełdzie Nasdaq. Źródło: TradingView

Sama firma uspokoiła zaś klientów.

Jesteśmy świadomi, że niektórzy użytkownicy mogą doświadczyć zwiększonych opóźnień na Coinbase.com, a kilku użytkowników może zauważyć zerowe saldo. Bądźcie jednak spokojni, wasze fundusze są bezpieczne

– podała w komunikacie.

Dlaczego akcje Coinbase rosną?

Co jednak napędza wzrosty wyceny COIN? To proste. Chodzi o to, co dzieje się na rynku BTC. W nocy bitcoin niemal przebił swoje ATH. W polskim złotym punkt ten udało się już przełamać.

Innymi słowy na rynku kryptowalut zapanowała zieleń. Obecnie za 1 BTC płaci się nieco ponad 67 000 USD. Do ostatecznego przebicia ATH zostało więc ok. 2000 USD. Do tego w skali tygodnia cena wzrosła o 20%, zaś od wczoraj o 5%.

Amerykańskie fundusze ETF bitcoina również zarejestrowały spore dzienne wolumeny obrotu – na poziomie około 5,5 miliarda USD.

Z kolei dane Farside Investors pokazują, że fundusz ETF od Fidelity zanotował rekordowy dzień pod kątem wpływów. Do funduszu wpłacono 404,6 miliona USD, przewyższając wypłaty z funduszu Grayscale.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.