Binance ogłasza listing memecoina, który wzrósł o 800% w ciągu ostatnich 30 dni | Wiadomości | CrypS.

Binance ogłasza listing memecoina, który wzrósł o 800% w ciągu ostatnich 30 dni

Filip Dzięciołowski
dogwifcoin na binance

Fani stosunkowo młodego memecoina z psim wizerunkiem (jakby nie patrzeć, to szczeniaka), którego kurs wykręca niesamowite liczby na wykresie, w końcu doczekali się jego notowania na największej na świecie giełdzie kryptowalut. Binance ogłosiło dziś listing dogwifcoin (WIF)! 


  • Dogwifcoin to memecoin, który pojawił się na rynku pod koniec listopada 2023 roku i momentalnie stał się gwiazdą tego segmentu cyfrowych aktywów. Jest to token wybijany na blockchainie Solana,
  • Od dziś możliwy jest jego trading dla rynku spot na platformie Binance w parze z BTC, USDT, FDUSD i TRY.

WIF debiutuje na Binance

Rynek kryptowalut w końcu doczekał się swojej długo wyczekiwanej hossy, która w ostatnich tygodniach nabrała naprawdę dużego rozpędu. Przywódca całego stada cyfrowych aktywów, jakim jest bitcoin, walczy o przebicie dotychczasowego rekordu cenowego (ATH) i brakuje mu już tylko 2 tys. dolarów, by osiągnąć nowy szczyt. W momencie pisania tego artykułu cena BTC wynosi 66 874 dolarów, ale w nocy z poniedziałku na wtorek kurs znalazł się na moment na poziomie 68 tys. dolarów.

Za królem cyfrowych aktywów w stronę północy podążają oczywiście altcoiny, a segment memecoinów, który charakteryzuje się silne spekulacyjnym charakterem, notuje niesamowicie silne wystrzały cen w skali ostatnich tygodni. Jednym z takich tokenów, na którym podąża uwaga traderów, jest dogwifcoin (WIF), czyli memecoin wybijany Solanie, który prezentuje wizerunek młodego psa rasy Shiba Inu, a dodatkowego uroku dodaje mu charakterystyczna czapka z dzianiny.

Kryptowaluta w ostatnim czasie zaliczyła niesamowity rajd cenowy, a jej kapitalizacja rynkowa znalazła się na poziomie 1,89 miliarda dolarów. Taki stan pozycjonuje naszego pieska w czapce na piątym miejscu pod względem największych memicznych kryptowalut. Nie dziwne więc, że w końcu zainteresowała się nim topowa giełda do handlu cyfrowymi aktywami, czyli Binance.

Dziś właśnie ogłoszono listing tego tokena na tej platformie i uruchomienie jego tradingu dla rynku spot. Od teraz użytkownicy tej giełdy mogą handlować WIF w parze z BTC, USDT, FDUSD oraz TRY. Natomiast wypłaty tego memecoina oficjalnie ruszą jutro, czyli 6 marca.

Kurs WIF zaliczył niesamowity wzrost w skali miesiąca

Co ciekawe, informacja o listingu tego memecoina na największej na świecie giełdzie kryptowalut nie doprowadziła do kolejnego wybicia jego ceny, bowiem w ciągu ostatnich 24 godzin kurs WIF wzrósł tylko o 7,7%. W momencie pisania tego artykułu za jeden token płaci się 1,82 dolara.

Jednakże w skali ostatnich 30 dni możemy mówić już o naprawdę imponującym skoku, bowiem w tym przedziale dogwifcoin skoczył o aż 800%! Jego cena wzrosła z poziomu 0,2 dolara do 1,9 dolara (stan na wczoraj), który oznacza jego dotychczasowe ATH.

Wykres cenowy WIF. Źródło: TradingView
dogwifcoin na binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.