Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.06.2023]

Kurs kryptowalut 02.06.2023.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Staking Ethereum: Wszystkie tokeny są warte ponad 45 mld dolarów

Maj okazał się miesiącem, w którym padł kolejny rekord pod względem ilości stake’owanych etherów. Mimo że pomyślnie przeprowadzona aktualizacja sieci Ethereum – Shapella – umożliwiła wypłacanie zablokowanych etherów, to ich pula stale się zwiększa. Obecnie łączna ilość ETH znajdujących się w Beacon Chain wynosi 23,9 mln monet.

Czytaj więcej: Staking Ethereum osiąga nowe ATH

Gate.io niewypłacalne? Giełda uspokaja, ale sytuacja jest podejrzana

Popularna platforma do handlu kryptowalutami  – Gate.oi – w ostatnich dniach odnotowała zwiększony poziom wypłat środków. Klienci momentalnie stracili zaufanie wobec giełdy po pojawieniu się pogłosek dot. jej niewypłacalności. Cała sytuacja ma swoje podłoże w kłopotach, jakich doznał ostatnio projekt Multichain.

Czytaj więcej: Czy Gate.io ma kłopoty? Klienci giełdy wypłacają w popłochu swoje kryptowaluty

Nowa hossa już jesienią?

Mike Novogratz w udzielonym dla stacji CNBC wywiadzie prognozował nadejście nowej hossy na bitcoina. Inwestor wskazał, co jego zdaniem blokuje rynek kryptowalut przed wejściem w kolejny rynek byka. Jednakże wspomniał o kilku czynnikach, które są w stanie wywołać nowy rajd cenowy BTC.

Czytaj więcej: Hossa na bitcoina ruszy pod koniec roku! Dlaczego Mike Novogratz może mieć rację?

Od teraz za zakupy na AliExpress można płacić Floki Inu

Memiczna kryptowaluta stworzona na cześć psa Elona Muska – Floki Inu – została uznana za oficjalny środek płatniczy za zakupy na ogromnej platformie e-commerce. Ponadto, użytkownicy, którzy zdecydują się za użycie swoich kryptowalut jako formy rozliczenia na AliExpress, otrzymają dodatkowe benefity.

Czytaj więcej: Floki Inu oficjalną formą płatności na AliExpress

Mark Zuckerberg zapowiada przełom w branży VR

Twórca Meta (dawniej Facebook) zaprezentował nowy model gogli, które pozwolą nam częściowo przenieść się do wirtualnego świata. Meta Quest 3 ma łączyć ze sobą elementy rzeczywistości rozszerzonej oraz wirtualnej (AR / VR).

Czytaj więcej: Mark Zuckerberg przedstawia Meta Quest 3. Przełom w wirtualnej rzeczywistości?

NFT już niedługo w grze FIFA?

Wydawca cieszących się popularnością na całym świecie gier sportowych – EA Sports- nawiązał partnerstwo z firmą Nike. Jego następstwem ma być zaimplementowanie niewymiennych tokenów (NFT) do nowych części gier spod szyldu tego producenta.

Czytaj więcej: EA Sports wdroży NFT od firmy Nike

Airdrop tokena HASH na platformie Egera

Mamy fajną wiadomość dla wszystkich łowców airdropów. Poznańska giełda kryptowalut Egera w ramach kooperacji z projektem HashUp ogłosiła zrzut jego tokena – HASH.

Czytaj więcej: Egera ogłasza airdrop tokenów od projektu HashUp

Hakerzy przejęli konto na Twitterze dyrektorki OpenAI i promowali SCAM

CTO firmy OpenAI stojącej za ChatGPT – Miry Murati – straciła na moment dostęp do swojego konta na Twitterze. W krótkim czasie hakerzy zdążyli udostępnić za jego pośrednictwem post promujący fałszywy airdrop tokenów.

Źródło: Finance Magnats 

Elon Musk oskarżony o Insider Trading

CEO Tesli został oficjalnie pozwany za wykorzystanie poufnych informacji w kwestii kursu dogecoina. Oskarżyciele miliardera twierdzą, że ustawienie symbolu ”pieseła” jako tymczasowego logo Twittera nie było przypadkowe.

Źródło: Bitcoin.com

Binance traci 25% udziału na rynku kryptowalut

Wielokrotność nacisków ze strony amerykańskich regulatorów oraz prowadzona promocja darmowych transakcji z użyciem par handlowych BTC doprowadziły do znacznego spadku dochodów Binance. Od lutego 2023 roku dominacja platformy dowodzonej przez Changpeng Zhao na rynku kryptowalut znacznie się zmniejszyła.

Źródło: Photos.com 

USDC pojawi się na Arbitrum

Emitent stablecoinów – Circle – ogłosił w czwartek ważne zmiany. Jej tokeny USDC pojawią się w sieci Arbitrum, czyli 2 warstwie rozwiązania skalującego sieć Ethereum. Firma w swoim komunikacie wymieniła korzyści dla inwestorów, jakie płyną z tego rozwiązania. USD Coin pojawi się na Arbitrum już 8 czerwca.

 

Kurs kryptowalut 02.06.2023.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.