Hossa na bitcoina ruszy pod koniec roku! Dlaczego Mike Novogratz może mieć rację? | Wiadomości | CrypS.

Hossa na bitcoina ruszy pod koniec roku! Dlaczego Mike Novogratz może mieć rację?

mike-novogratz

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, twierdzi, że z rynku kryptowalut zniknęli inwestorzy instytucjonalni. Jego zdaniem jednak już pod koniec tego roku może rozpocząć się pełnoprawna hossa. Dlaczego? I co ją napędzi?


Mike Novogratz: jest niezbyt dobrze, ale będzie dużo lepiej!

W wywiadzie dla CNBC Novogratz zauważył, że dziś na rynku BTC brakuje dużych podmiotów. Pozostali jednak na nim mniejsi inwestorzy. To z reguły są użytkownicy aplikacji Robinhood , Revolut lub Square i zarazem hodlerzy. Cały czas brakuje jednak dużego kapitału. Jego zdaniem nie przekreśla to jednak kolejnej hossy.

Biznesmen wskazał na to, że gdy tylko Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe, kryptowaluty mogą zacząć szybko drożeć. Celowo nie piszemy o tym w kategorii “jeśli”, ale “gdy”, bowiem jest pewne, że Fed wróci do polityki luzowania ilościowego. Jest spora szansa, że stanie się to w tym roku. Nikogo nie zaskoczy zakończenie cyklu obniżek nawet za niespełna 2 tygodnie.

To jednak nie wszystko. Novogratz wskazał też na dwa wydarzenia w Azji, które mogą napędzić wzrosty.

Po pierwsze, zwrócił uwagę, że chińska aplikacja WeChat umożliwia obecnie handlowanie bitcoinami. Biorąc pod uwagę to, że to jedna z najpopularniejszych “apek” w Chinach, może mieć to wielkie znaczenie dla popularyzacji kryptowalut w tym jednym z najludniejszych krajów na świecie. Zresztą, z samego WeChat korzysta miesięcznie aż 1,3 miliarda użytkowników.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Hongkong zaczął zezwalać klientom detalicznym na handel kryptowalutami. I to na w pełni  regulowanych giełdach. O tym fakcie mieszkańców Chin kontynentalnych poinformowała nawet główna stacja telewizyjna w kraju. Trudno o lepszą reklamę.

Hossa czai się za rogiem

Dziś jeden bitcoin kosztuje nieco ponad 27 000 USD. Z kolei za jeden ether trzeba zapłacić blisko 1900 USD. Za niespełna rok w sieci BTC zajdzie halving, czyli kolejny podział nagrody dla górników kryptowaluty. To kolejne wydarzenie, które może napędzić hossę.

Jak więc widać, kilka czynników może rozpocząć na rynku cyfrowych aktywów spore wzrosty. Oczywiście w tle czają się też zagrożenia, np. dalsze działania egzekucyjne SEC względem kryptowalutowych firm. Tyle że te zostały już chyba wycenione przez traderów i nie powinny doprowadzić do wielkich spadków.

mike-novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.