Staking Ethereum osiąga nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Staking Ethereum osiąga nowe ATH

ethereum

W maju br. liczba etherów przesłanych do kontraktu depozytowego Beacon ustanowiła nowy miesięczny rekord. Wyniósł on 2,96 mln monet ETH. Jest to ilość ponad dwukrotnie większa, niż ta przesłana w lutym br., który również okazał się bardzo owocny w tym roku.


Inwestorzy zaczęli chętniej deponować swoje ethery w kontrakcie depozytowym po aktualizacji Shapella, do której doszło w sieci Ethereum 12 kwietnia br. To w jej ramach ETH, które było zablokowane od grudnia 2020 r. w Beacon, zostały upłynnione. Oznacza to, że walidatorzy oraz osoby stakujące drugą co do wielkości kryptowalutę zyskali możliwość wycofania swoich ETH z kontraktu depozytowego. 

Dlaczego ilość ETH w Beacon rośnie?

Rekordowy przypływ ETH do Beacon w maju br. został powiązany z kilkoma czynnikami tj. malejące zaufanie do banków i dolara amerykańskiego, czy rosnący pułap zadłużenia Stanów Zjednoczonych. Obok zachętę stanowić mogła także wysoka roczna stopa procentowa oferowana za staking Ethereum. 

Mimo obaw społeczności wirtualnych walut, o to, że odblokowanie Etherów może doprowadzić do tego, iż wielu walidatorów zdecyduje się na wycofanie ich z kontraktu depozytowego, po aktualizacji Shapella nie doszło do masowego odpływu

Ryzyko wystąpienia negatywnego scenariusza było brane pod uwagę ze względu na to, że kurs etheru znacznie urósł w ciągu ostatnich lat. Walidatorzy, którzy kupili ETH tanio, a następnie zablokowali je w Beacon, mogli więc chcieć zrealizować zyski. 

Choć część osób bądź podmiotów rzeczywiście zabrało swoje ETH z kontraktu depozytowego, upłynnienie etherów zachęciło innych inwestorów Ethereum do dalszego deponowania środków. Tydzień po aktualizacji Shapella z Beacon wycofano blisko 1 mln ETH. Z kolei na początku maja br. liczba nowych wpłat ETH do kontraktu depozytowego przekroczyła liczbę wypłat. 

Kto zdeponował najwięcej ETH w Beacon?

Aktualnie łączna ilość ETH znajdujących się w kontrakcie depozytowym przekracza 23,9 mln monet. Ich wartość to ponad 45,3 mld dolarów, przy kursie ethera w wysokości 1,8 tys. dolara. Do tej pory największą ilość etherów, jako pojedynczy podmiot, do Beacon przesłała platforma Lido. Stanowią one aż 29,5% wszystkich ETH dostępnych w kontrakcie depozytowym. 

Drugie miejsce wśród walidatorów należy do przedsiębiorstwa kryptowalutowego Coinbase, które zdeponowało w Beacon ethery stanowiące 11%. Trzecie zajmuje Binance z udziałem 5,96%. Z kolei najmniejsi walidatorzy przesłali do kontraktu depozytowego ETH stanowiące łącznie 30,2%

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.