Mark Zuckerberg przedstawia Meta Quest 3. Przełom w wirtualnej rzeczywistości? | Wiadomości | CrypS.

Mark Zuckerberg przedstawia Meta Quest 3. Przełom w wirtualnej rzeczywistości?

Apple

Dyrektor generalny Mety, Mark Zuckerberg, ogłosił właśnie, że na rynek trafi zestaw gogli nowej generacji, który ma pomóc zanurzyć się wirtualnej rzeczywistości.


Mark Zuckerberg i jego nowe gogle

Meta Quest 3, czyli gogle Marka Zuckerberga, mają jednak dość sporo kosztować. Ceny mają zaczynać się od 499 USD. Co jednak ciekawe, będzie to urządzenie, które pomoże połączyć elementy rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej (AR / VR). Model ma cechować się też o wiele większą wydajnością niż “dwójka”, czyli wersja Meta Quest 2.

Dowiedzieliśmy się także, kiedy nowe urządzenie pojawi się na rynku. Stanie się to jesienią. Więcej szczegółów poznamy na dorocznej konferencji firmy, która odbędzie się w dniu 27 września.

Co jeszcze wiemy o specyfikacji technicznej tego produktu? Do wyświetlania obrazu posłużą dwie soczewki typu pancake. Wiadomo, że będą cechowały się wyższą rozdzielczością niż ich odpowiedniki z wcześniejszych modeli.  Jaka to rozdzielczość? Nie wiemy, ale Meta Quest Pro mogła pochwalić się 3600 x 1920 px (w “trójce” ma być wyższa). Do tego mają dojść ulepszone kontrolery.

Konkurencja nie śpi

Warto dodać, że Mecie rośnie konkurencja. Mowa np. o goglach od Apple’a. To pierwsze urządzenie rzeczywistości mieszanej (wirtualnej i rozszerzonej). Problemem będzie – jak zawsze w przypadku tej firmy – cena. Ta ma wynieść około 3000 USD.

Jak na razie Meta radzi sobie na rynku dość dobrze. Firma IDC podała, że urządzenia Meta Quest 2 i Quest Pro stanowiły prawie 80% z 8,8 miliona zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości, jakie zostały sprzedane w zeszłym roku. Tylko co dziesiąty taki sprzęt stanowiło Pico chińskiej firmy ByteDance.

Zuckerberg się nie poddaje

Warto zauważyć, że firma Marka Zuckerberga się nie poddaje. Choć wielu zaczęło kopać już dla idei metaverse i VR grób (wedle naszych doniesień doszli już nawet do blisko 2 metrów), jak widać dawny Facebook nie zamierza się poddać. Nie wiadomo, czy to desperacja (na projekt wydano miliardy USD i trochę głupio przy takiej inwestycji nie wyjść chociaż na zero), czy część szerszego planu. Z jakiś powodów Zuckerberg nadal wierzy w swoją wizję.

Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.