Projekty zamroziły już 130 mln dolarów z hacku KuCoin | Wiadomości | CrypS.

Projekty zamroziły już 130 mln dolarów z hacku KuCoin

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
zamrożenie środków

KuCoin, giełda która została zhackowana w piątek wieczorem, ujawniła kolejne adresy, na które hakerzy wysłali około 10,7 miliona w BTC. Jeżeli zsumujemy wszystkie adresy udostępnione przez platformę to całkowita wartość skradzionych kryptowalut wynosi 203 miliony.

Kryptowalutowe projekty blokują środki z hacku KuCoina

W międzyczasie kryptowalutowe projekty zamroziły część skradzionych aktywów, aby zminimalizować szkody. I wygląda na to, że zrobiły dobrą robotę!

Orion Protocol zaktualizował swój smart kontrakt, co spowodowało, że tokeny warte 8.5 mln stały się bezwartościowe. Covesting zamroził 520 000 dolarów, a KardiaChain unieważnił tokeny o wartości 9 milionów dolarów.

Kryptowalutowa firma Velo Labs ogłosiła, że unieważni wszystkie z 122 milionów skradzionych tokenów VELO o wartości około 76 milionów dolarów. VIDT Datalink zamrozi 14 milionów VIDT, o wartości około 6,4 miliona dolarów. SilentNotary zaktualizuje wszystkie swoje tokeny, a Ocean Protocol wstrzymał swój smart kontrakt po utracie 8,6 mln dolarów.

Tether, zamroził łącznie 22 mln USDT znajdujących się na różnych blockchainach. Póki co nie wiadomo co stanie się ze skradzionymi tokenami penis.finance, PUMPANOMICS, RETARD TOKEN, The Hunger Game i Dino Token.

Łącznie zamrożono 130 mln dolarów

Łącznie kryptowalutowe projekty zamroziły i zdezaktualizowały – lub zamierzają to zrobić – około 130 milionów dolarów skradzionych środków, co stanowi 65% całego łupu. W ten sposób utrudniona została sprzedaż tych monet na rynkach wtórnych.

Nie oznacza to jednak, że hakerzy nie zarobili swojej doli. Niektóre ze skradzionych aktywów nie zostały jeszcze zamrożone, a dziś hakerzy rozpoczęli pranie m.in. wymieniając OCEAN na ETH, przy pomocy giełdy Uniswap.

zamrożenie środków



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.