Projekty zamroziły już 130 mln dolarów z hacku KuCoin | Wiadomości | CrypS.

Projekty zamroziły już 130 mln dolarów z hacku KuCoin

Zerelik Maciej
zamrożenie środków

KuCoin, giełda która została zhackowana w piątek wieczorem, ujawniła kolejne adresy, na które hakerzy wysłali około 10,7 miliona w BTC. Jeżeli zsumujemy wszystkie adresy udostępnione przez platformę to całkowita wartość skradzionych kryptowalut wynosi 203 miliony.

Kryptowalutowe projekty blokują środki z hacku KuCoina

W międzyczasie kryptowalutowe projekty zamroziły część skradzionych aktywów, aby zminimalizować szkody. I wygląda na to, że zrobiły dobrą robotę!

Orion Protocol zaktualizował swój smart kontrakt, co spowodowało, że tokeny warte 8.5 mln stały się bezwartościowe. Covesting zamroził 520 000 dolarów, a KardiaChain unieważnił tokeny o wartości 9 milionów dolarów.

Kryptowalutowa firma Velo Labs ogłosiła, że unieważni wszystkie z 122 milionów skradzionych tokenów VELO o wartości około 76 milionów dolarów. VIDT Datalink zamrozi 14 milionów VIDT, o wartości około 6,4 miliona dolarów. SilentNotary zaktualizuje wszystkie swoje tokeny, a Ocean Protocol wstrzymał swój smart kontrakt po utracie 8,6 mln dolarów.

Tether, zamroził łącznie 22 mln USDT znajdujących się na różnych blockchainach. Póki co nie wiadomo co stanie się ze skradzionymi tokenami penis.finance, PUMPANOMICS, RETARD TOKEN, The Hunger Game i Dino Token.

Łącznie zamrożono 130 mln dolarów

Łącznie kryptowalutowe projekty zamroziły i zdezaktualizowały – lub zamierzają to zrobić – około 130 milionów dolarów skradzionych środków, co stanowi 65% całego łupu. W ten sposób utrudniona została sprzedaż tych monet na rynkach wtórnych.

Nie oznacza to jednak, że hakerzy nie zarobili swojej doli. Niektóre ze skradzionych aktywów nie zostały jeszcze zamrożone, a dziś hakerzy rozpoczęli pranie m.in. wymieniając OCEAN na ETH, przy pomocy giełdy Uniswap.

zamrożenie środków
reklama
reklama