Prezes FRB: „Dogecoin to schemat Ponziego” | Wiadomości | CrypS.

Prezes FRB: „Dogecoin to schemat Ponziego”

Redaktor: Albert Czajkowski
dogecoin

Prezes Rezerwy Federalnej w Minneapolis, Neil Kashkari, nazwał Dogecoin (DOGE) schematem Ponziego w komentarzu do ankiety prowadzonej przez adwokata Coinbase, dotyczącej poprawnej wymowy kryptowaluty opartej na memie.

Opinia prezesa FED’u

Prezes Banku Rezerwy Federalnej (FRB) amerykańskiego stanu Minneapolis, Neel Kashkari, powiedział, że kryptowaluta Dogecoin to piramida finansowa. Kashkari złożył to oświadczenie w odpowiedzi na ankietę szefa działu prawnego Coinbase, Paula Grewala. Greval zapytał swoich zwolenników na portalu społecznościowym LinkedIn, jak poprawnie wymówić nazwę monety DOGE, po czym Kashkari odpowiedział mu “Pon-zi”.

schemat ponziego dogecoin doge
Źródło: https://www.linkedin.com/posts/paul-grewal-288978b4_grabbing-a-taco-at-lunch-today-i-was-in-activity-6809628094991880192-jlky/

To nie pierwszy raz, kiedy Kashkari wyraził niechęć do branży kryptowalut. W 2018 roku nazwał ją farsą, a na początku 2020 roku stwierdził, że branża kryptowalut bardziej przypomina płonące wysypisko śmieci, niż rynek finansowy. Podkreślił, że tylko władze amerykańskie mogą tworzyć waluty w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Kashkari powiedział, że za pomocą kryptowalut oszuści byli w stanie oszukać obywateli amerykańskich na miliardy dolarów.

Spadek DOGE

Słowa prezesa FRB nie wpłynęły na cenę DOGE, jednak inne wydarzenie, które ironicznie jest mniej istotne już tak, a mowa tutaj o wypadku Dogecar’a. W sobotę były organizowane wyścigi NASCAR Xfinity Series, przy czym jeden z pojazdów był sponsorowany przez Dogecoin. Niestety Chevrolet Camaro z napisem DOGE (okrzyknięty Dogecar’em) prowadzony przez Stefana Parsonsa uderzył w ścianę na 70 okrążeniu. W wyniku wypadku Dogecar zakończył wyścig na ostatnim miejscu, co dobrze obrazuje ostatnie ruchy kryptowaluty.

dogecoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.