Czy mogę pożyczać BTokeny na Binance? [Crypto 101] | CrypS.

Czy mogę pożyczać BTokeny na Binance?

4 min
Albert Czajkowski
beth pożyczki binance Binance

Największa na świecie giełda kryptowalutBinance posiada swój własny blockchain – BNB Chain. Obsługuje on większość najpopularniejszych kryptowalut i tokenów w formie opakowanej – na Binance są one nazywane BTokenami. Oprócz tego platforma ta oferuje wiele różnych produktów, które składają się na jeden ekosystem – jednym z nich jest opcja pożyczek. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy czym są BTokeny i czy je również można pożyczać. Tak więc, zaczynajmy!


Spis treści:


Czym są pożyczki Binance?

Pożyczki Binance to produkt, który pozwala zaciągać pożyczki w cyfrowych aktywach działający podobnie jak w przypadku tradycyjnych finansów. Różnica polega na tym, że aby zaciągnąć pożyczkę, musimy najpierw zastawić posiadane przez siebie kryptowaluty jako zabezpieczenie. Co więcej, jest to dużo tańsza opcja niż zaciąganie pożyczki w banku. Następnie pożyczone aktywa możemy wykorzystać w ekosystemie Binance do m.in.

Nie jest to jednak wymóg. Pożyczone środki możemy także wypłacić poza platformę w formie kryptowalut lub zamieniając je na waluty fiat. Ich wykorzystanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.  Oczywiście ma to sens w momencie, gdy potrzebujemy jakiejś innej kryptowaluty do tradingu/stakingu, a nie chcemy sprzedawać tej posiadanej. A to dlatego, że samo pożyczanie tych środków na wzór tradycyjnych pożyczek nie ma sensu. Żeby pożyczyć 1000 USDT, musimy zastawić na przykład 1519 BUSD.

Pożyczki Binance mają ogromną ilość zalet, które z całą pewnością przeważają nad wadami. Rozłóżmy je jednak na czynniki pierwsze:

Zalety pożyczek Binance

 • Do pożyczania aktywów wykorzystujemy posiadane już cyfrowe aktywa.
 • Pożyczki Binance nie są obarczone opłatami transakcyjnymi i są oprocentowane bardzo nisko (niżej niż w przypadku tradycyjnych finansów)
 • Pożyczki Binance nie wiążą się z papierologią tak jak w przypadku pożyczania pieniędzy w banku. Środki możemy mieć już na koncie Binance w ciągu kilku minut.
 • Pożyczkę możemy spłacać w ratach.
 • Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty, a tym samym zredukowania kosztów oprocentowania.
 • Giełda umożliwia pożyczki ponad 60 różnych walut oraz zastawianie 25+ różnych kryptowalut.

Wady pożyczek Binance

 • Maksymalny okres spłaty pożyczonych środków to tylko 180 dni.
 • W przypadku spadku wartości zabezpieczenia musimy uzupełnić depozyt zabezpieczający. W przeciwnym razie pożyczka może zostać zlikwidowana
 • Nie istnieje możliwość zabezpieczania pożyczek w walutach fiat.

Więcej na temat pożyczek Binance przeczytasz w naszym innym artykule: Binance Lending. Koniecznie zapoznaj się z wyjaśnioną tam terminologią zanim przejdziesz do kolejnych sekcji tego poradnika.

Co to jest BToken?

BTokeny na Binance to tokenizowane wersje aktywów wydanych na innych blockchainach. Przykładem może być chociażby BETH – tokenizowana wersja ETH na BNB Chain.  Pozwala ona w prosty sposób na udział w stakingu ETH 2.0 na Beacon Chain. To jednak nie wszystko. Można go także wykorzystać na platformie Binance do wielu innych form inwestycji, np:

 • BETH często jest wykorzystywany w funkcji Launchpad. Dzięki temu możesz zarobić dodatkowe, nowe tokeny, które dopiero wejdą na giełdę.
 • Za pomocą BETH możesz dodać płynność do puli ETH/BETH – dzięki Binance Liquid Swap.
 • BETH możesz też wykorzystać poza Binance w aplikacjach DeFi. Przykładem może być protokół Venus. Korzystając z niego możesz użyć swoich BETH jako zabezpieczenia do pożyczania innych aktywów. Innym protokołem jest Pancakeswap, gdzie możesz dodać swoje BTokeny do puli płynności i otrzymywać CAKE.

Warto zaznaczyć, że cena BETH jest ściśle powiązana z ETH. Oznacza to, że ich wartość jest zawsze równa i odzwierciedlona w stosunku 1:1.

Jak pożyczać BTokeny na Binance? Instrukcja krok po kroku

Pożyczanie tokenów na Binance jest bardzo proste i sprowadza się w zasadzie do kilku kliknięć myszką. Najpierw musisz jednak posiadać konto na samej giełdzie. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz kliknij tutaj i postępuj według wyświetlanych instrukcji. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację. Jeżeli rejestracja przebiegła pomyślnie zaloguj się na swoje konto i wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Wejdź na www.binance.com, najedź myszką na Finanse u góry i kliknij Pożyczki Krypto. Alternatywnie możesz też przejść bezpośrednio do: https://www.binance.com/pl/loan

binance pożyczki beth

Krok 2: Teraz pojawi Ci się okno jak na poniższym obrazku. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz pożyczyć (w naszym przypadku BETH), cyfrowe aktywo, którego chcesz użyć jako zabezpieczenia oraz termin spłaty pożyczki. Pod spodem wyświetlą Ci się informacje dot. godzinowej stopy procentowej oraz łącznej kwoty odsetek. Jeżeli zgadzasz się ze wszystkim kliknij Zacznij Pożyczać Już Teraz.

btokeny na binance

Krok 3: Ponownie wyświetlą Ci się wszystkie detale. Zaakceptuj je klikając Potwierdź i to tyle. Gratulujemy! Właśnie zaciągnąłeś swoją pierwszą pożyczkę BETH na Binance !

Jak spłacić pożyczkę Binance?

Aby ją spłacić, kliknij „Spłać” w aktywnym zleceniu znajdującym się w pulpicie nawigacyjnym pożyczki. Następnie pojawi się menu spłaty zawierające kilka opcji oraz aktualny przegląd Twojej aktywnej pożyczki. Możesz wybrać spłatę pożyczki kryptowalutowej poprzez zwrot pożyczonych monet lub poprzez spłatę całkowitej wartości pożyczonych monet aktywami, które użyłeś jako zabezpieczenie. Kwota spłaty jest taka sama w obu przypadkach.

Dodatkowo, możesz również wybrać spłatę tylko części swojego długu. Po prostu wprowadź „Kwotę spłaty”, wybierz pomiędzy opcjami „Pożyczona moneta” i „Zabezpieczenie” i kliknij „Potwierdź spłatę”, aby zakończyć proces.

Możesz spłacić swój dług w dowolnym momencie podczas trwania zlecenia. Ponieważ odsetki kumulują się co godzinę, im szybciej zdecydujesz się na spłatę, tym mniej zapłacisz odsetek.

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.