Co to jest Binance Simple Earn? [Crypto 101] | CrypS.

Co to jest Binance Simple Earn?

3 min
Albert Czajkowski
binance simple earn jak działa Binance

Binance to największa i najpopularniejsza giełda kryptowalut na świecie. Aby utrzymać tę pozycję musi jednak stale wychodzić przed szereg swoich konkurentów. Właśnie dlatego nieustannie tworzy nowe usługi i produkty, które polepszają doświadczenia użytkowników i ułatwiają proces inwestycji w cyfrowe aktywa. Jedną z funkcjonalności zaprezentowaną w ostatnim czasie jest Binance Simple Earn. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to dokładnie takiego, jak możemy na tym zarabiać oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest Binance Simple Earn?

Binance Simple Earn to produkt łączący ze sobą Binance Staking i Binance Oszczędności. Pozwala on użytkownikom na deponowanie swoich kryptowalut i w zamian otrzymywanie od nich odsetek (nagród). Cyfrowe aktywa mogą zostać zdeponowane w sposób elastyczny (z możliwością wypłaty w dowolnym momencie) lub na określony okres czasu (aktywa pozostają zablokowane przez ustalony wcześniej czas). W przypadku tej drugiej opcji możliwe jest wyjście z inwestycji przed terminem. Wówczas jednak tracimy wszystkie zarobione wcześniej odsetki.

Zobacz recenzję: giełda Binance

Teraz możesz zapytać: czym więc różni się Binance Simple Earn od Binance Staking i Binance Oszczędności? Platforma postanowiła wyjść na przeciw swoim użytkownikom i uprościć proces zarabiania nagród. Dlatego też połączyła te produkty i od teraz prezentuje je na jednej stronie. Elastyczne Oszczędności i Stały Staking zostały przekształcone po prostu w produkty Simple Earn, którymi od teraz możesz zarządzać z poziomu swojego portfela „Zarobki„.

Warto zauważyć, że zmiana nie wpłynie na istniejące subskrypcje dla użytkowników Stałego Stakingu i Elastycznych Oszczędności. Tylko w przypadku Stałych Oszczędności subskrypcje zostaną automatycznie zrealizowane po wygaśnięciu, a zasoby zostaną przeniesione do Twojego portfela Spot lub elastycznego produktu.

Jak obliczane są nagrody w przypadku Simple Earn?

Nagrody w przypadku Binance Simple Earn obliczane są według prostego wzoru, a wynik zaokrąglany do 8 miejsc po przecinku.

Nagrody = Zdeponowane aktywa * APR/365

Warto tutaj zauważyć, że APR jest zmienne w przypadku produktów Stałych jak i Elastycznych. Oznacza to, że faktycznie wygenerowane nagrody mogą być inne niż początkowe szacunki.

Kiedy Binance zaczyna naliczać odsetki? Dopiero o północy następnego dnia. Oznacza to, że za pierwszy dzień subskrypcji nie otrzymasz żadnych nagród. Twoje zarobki zostaną wysłane do portfela spot następnego dnia od pierwszego naliczenia między północą a 8:00 rano.

Limity subskrypcji Binance Simple Earn

Warto zauważyć, że produkty Binance Simple Earn posiadają także limity, dotyczące np. liczby użytkowników, którzy mogą je zasubskrybować lub ilości zdeponowanych kryptowalut. Po ich osiągnięciu nie będzie już możliwości wzięcia udziału w danej subskrypcji.  Dlaczego Binance wprowadza limity? Powody są przynajmniej dwa:

  • Uczciwa dystrybucja – Binance chce, aby z ich produktów mógł korzystać każdy. Dlatego też uczciwie podchodzi do dystrybucji produktów.
  • Zrównoważony rozwój – limity mają pomóc Simple Earn w zrównoważonym rozwoju

Jak korzystać z Binance Simple Earn?

Korzystanie z Binance Simple Earn jak sama nazwa wskazuje jest… proste. Aby zacząć musisz jednak posiadać konto Binance (zarejestruj). Jeżeli jeszcze go nie masz kliknij w ten link i postępuj według naszego poradnika dot. rejestracji na Binance. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację.

Teraz, gdy masz już konto zaloguj się na nie i w górnym pasku najedź na „Zarobki”. Następnie wybierz Simple Earn.

Twoim oczom powinna ukazać się strona jak na poniższym obrazku.

binance simple earn

Teraz wybierz czas trwania blokady (lub po prostu zdecyduj się na opcję elastyczną) i kliknij przycisk „Subskrybuj”. Wyskoczy Ci okno, w którym znajdziesz wszelkie detale dot. Twojej subskrypcji, a także funkcję jej automatycznego odnowienia. Jeżeli wszystko się zgadza zaakceptuj warunki i kliknij „Zatwierdź”. Od teraz na Twoim koncie Spot każdego dnia będą pojawiały się odsetki. To tyle, właśnie skonfigurowałeś swoją pierwszą subskrypcje Binance Simple Earn.

binance simple earn - szczegóły

Podsumowanie

Binance Simple Earn to co prawda żadna rewolucja. Jest to jednak produkt, który upraszcza wcześniejsze „Oszczędności” oraz „Staking”. Od teraz wszystkie informacje dot. tych produktów znajdują się w jednym miejscu. Stworzenie takiego ułatwienia dobrze świadczy o giełdzie. Wskazuje bowiem, że troszczy się ona o doświadczenie swoich użytkowników i chce, aby mogli oni inwestować w cyfrowe aktywa w jak najbardziej intuicyjny sposób.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.