Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.08.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 30.08.2021
 • Kluczowy moment procesu SEC i Ripple
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Ripple Labs oraz indywidualni pozwani złożyli w sądzie wspólny wniosek o przedłużenie terminu na ujawnienie faktów. We wniosku zwrócono się do sądu o zezwolenie SEC na przedstawienie zeznań Garlinghouse’a i Larsena po upływie terminu 31 sierpnia 2021.
 • Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance
  Cream Finance, czyli protokół zdecentralizowanego finansowania (DeFi) skoncentrowany na pożyczaniu, ucierpiał przez poważny exploit, dzięki czemu hakerzy mogli ukraść prawie 19 milionów dolarów z platformy.
 • Masowe protesty przeciwko BTC w Salwadorze
  Sytuacja polityczna w Salwadorze pogarsza się w związku z nadchodzącym terminem przyjęcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Przepisy w spawie państwowej adopcji BTC wejdą w życie już 7 września. Zgodnie z zapisami ustawy, wszystkie podmioty gospodarcze mają obowiązek zaakceptować bitcoina jako prawny środek płatniczy.
 • Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD
  W sobotę jeden z najpopularniejszych projektów zajmujących się niewymiennymi tokenami sprzedał 10 000 dzieł NFT z portretami zmutowanych małp każda za 3 ETH. Dodatkowo posiadacze wcześniejszej kolekcji, czyli „znudzonych małp” mieli możliwość uzyskania dodatkowego dzieła sztuki za darmo, które są teraz sprzedawane za min. 7 ETH (około $22 500).
 • Giełda Bilaxy padła ofiarą hakerów – mogła stracić nawet 450 mln USD
  Wraz z rosnącą adopcją kryptowalut, rośnie też liczba giełd, które padają ofiarą hakerów. Do długiej listy, dołączyła teraz platforma z siedzibą na Seszelach. Giełda Bilaxy poinformowała wczoraj o włamaniu do niektórych z jej portfeli. Póki co, nie potwierdziła skradzionej kwoty, jednak według niektórych szacunków może to być nawet 450 milionów dolarów w różnych kryptowalutach.
 • Bank of Nigeria wydaje projekt wdrożenia CBDC
  Bank Centralny Nigerii przedstawił projekt wytycznych dla opracowywanej krajowej waluty cyfrowej (CBDC). Zgodnie z dokumentem regulator zajmie się emisją, dystrybucją i wykupem cyfrowej nairy. CBDC nie zastąpi walut fiducjarnych i nie będzie naliczać odsetek.
 • Białorusini powinni kopać kryptowaluty, a nie jeździć na truskawki do Polski – uważa Alexander Lukashenko
  Prezydent Białorusi Alexander Lukashenko zalecił pracownikom przedsiębiorstwa państwowego Belaruskali, aby Ci wykorzystali tanią energię elektryczną do kopania kryptowalut. Według niego jest to lepsze rozwiązanie niż zbieranie truskawek w Polsce, czy Niemczech.
 • Wynalazca AriseCoin zdefraudował ponad 4 miliony dolarów
  Władze w Teksasie skazały CEO AriseBank – Jareda Rice’a, Sr. – na pięć lat pozbawienia wolności w więzieniu federalnym. Oprócz odsiadki, przestępca będzie musiał zwrócić około 4 250 000 USD.
 • Miliarder John Paulson nazywa kryptowaluty bańką
  Znany z udanego zakładu na krach na rynku obligacji hipotecznych w 2007 roku, John Paulson, w wywiadzie dla Bloomberga, nazwał kryptowaluty bańką „która straci na wartości”. Miliarder woli złoto jako aktywa zabezpieczające od Bitcoina. Według niego wzrost podaży pieniądza spowoduje wyższą niż oczekiwano inflację, co spowoduje wzrost popytu na metal szlachetny.
 • SEC nawiązała współpracę z blockchainową firmą analityczną
  Rzecznik blockchainowej firmy analitycznej AnChain.AI poinformował o kontrakcie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd opiewającym na kwotę 600 000 dolarów. Ma on pomóc agencji w regulowaniu i monitorowaniu przestrzeni DeFi.
 • Square zapowiada plany wprowadzenia bitcoinowego DEXa
  Jack Dorsey ogłosił, że jego firma Square, w ramach swojego projektu TBD zbuduje zdecentralizowaną giełdę kryptowalut dla Bitcoina.
 • Błąd konsensusu spowodował rozłam w łańcuchu Ethereum
  W sieci Ethereum doszło do niespodziewanego wydarzenia. Blockchain Ethereum podzielił się z powodu błędu w starszej wersji Geth.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 30.08.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.