Square zapowiada plany wprowadzenia bitcoinowego DEXa | Wiadomości | CrypS.

Square zapowiada plany wprowadzenia bitcoinowego DEXa

Maciej Żerelik
square portfel sprzętowy

Jack Dorsey ogłosił, że jego firma Square, w ramach swojego projektu TBD zbuduje zdecentralizowaną giełdę kryptowalut dla Bitcoina

Dorsey ogłasza stworzenie bitcoinowego DEXa

Dorsey pierwotnie ogłosił TBD w lipcu, stwierdzając, że będzie on służył jako otwarta platforma deweloperska i podstawa różnych usług DeFi. Dzisiaj założyciel Twittera oraz Square napisał:

Mike Brock, dyrektor generalny TBD w Square, również skomentował dziś przedsięwzięcie. Stwierdził on, że było „wiele spekulacji na temat tego, czym jest TBD, a czym nie jest”.

Następnie wyjaśnił, że projekt uprości proces finansowania portfeli non-custodial bez korzystania z giełd depozytowych, takich jak Cash App i Coinbase. Dodał również, że będzie to możliwe dzięki stworzeniu on- i off-ramp dla Bitcoina. Brock w swojej serii tweetów podsumował:

Możesz myśleć o tym jako o zdecentralizowanej wymianie dla fiat

Dyrektor generalny TBD dodał, że projekt będzie zbudowany w modelu otwartoźródłowym i będzie działać z każdym portfelem kryptowalut.

Strategia TBD różni się od Square Crypto

W przeciwieństwie do Square Crypto, który finansuje rozwój Bitcoina, TBD posiada trochę inne cele. Dorsey powiedział, że wysiłek zjednoczy usługi Square – Seller i Cash App, a także niedawno nabyty Tidal. Do tej pory Square Crypto sfinansował już kilka projektów kryptowalutowych. Obecnie pracuje nad otwartoźródłowym portfelem sprzętowym dla Bitcoina.

Oprócz działań rozwojowych, Square zainwestował znaczne środki w kryptowaluty. Firma posiada obecnie ponad 8000 BTC, co przy obecnych cenach odpowiada około 393 milionom dolarów.

square portfel sprzętowyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.