Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD

Konrad Juszczyk
Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD

W sobotę jeden z najpopularniejszych projektów zajmujących się niewymiennymi tokenami sprzedał 10 000 dzieł NFT z portretami zmutowanych małp każda za 3 ETH. Dodatkowo posiadacze wcześniejszej kolekcji, czyli „znudzonych małp” mieli możliwość uzyskania dodatkowego dzieła sztuki za darmo, które są teraz sprzedawane za min. 7 ETH ( $... ).

Bored Ape Yacht Club sprzedaje zmutowane małpy

Projekt NFT — Bored Ape Yacht Club zebrał 96 milionów dolarów z publicznej sprzedaży 10 000 zmutowanych małp w ciągu jednej godziny w sobotni wieczór. Wcześni posiadacze małp otrzymali z kolei możliwość wytworzenia za darmo zmutowanej małpy. Ten ruch był pewnego rodzaju podziękowaniem za wsparcie w rozwoju projektu.

Posiadacze NFT od BAYC otrzymali w airdropie jedno z trzech serum: M1, M2 lub Mega Mutant (M3). Jeśli użytkownik wykorzystał na swojej małpie serum M1 lub M2, powstawała nowa małpa zachowująca cechy poprzedniej małpy. Z kolei serum M3 tworzyło zupełnie inną małpę, o potencjalnie rzadszych, a przez to bardziej wartościowych cechach. Zrzut był świetną okazją dla posiadaczy małp, ponieważ mogli zachować swój oryginalny NFT, jednocześnie wybijając cenny dodatkowy token, których ceny wynoszą obecnie minimum 8 ETH.

Bored Apes to piąty najbardziej udany projekt krypto-kolekcjonerski wszech czasów. Według danych z CryptoSlam projekt zarobił łącznie 377 milionów dolarów sprzedaży. Cena wywoławcza najtańszej (niezmutowanej) małpy wynosi 25 ETH.

OpenSea wciąż na fali

W szale sprzedaży coraz to nowszych kolekcji niewymiennych tokenów warto dodać, że to platforma OpenSea przetwarza 98% wszystkich wolumenów NFT. Przez wybuch tego odłamu branży kryptograficznej największy na świecie rynek niewymiennych tokenów, desperacko potrzebuje personelu. Platforma potrzebuje nowych pracowników i zgodnie ze stroną internetową, potrzebne stanowiska zaczynają się od inżynierów i menedżerów finansowych, po dyrektora ds. rozwoju biznesowego.

DappRadar donosi, że OpenSea wygenerowało 2,84 miliarda dolarów wolumenu obrotu w ciągu ostatnich 30 dni. Jego dzienny wolumen osiągnął najwyższy poziom w historii 28 sierpnia — 224,6 miliona dolarów z 111 800 transakcji w ciągu 24 godzin. Dla osób, które są zafascynowane niewymiennymi tokenami (NFT), jednak nie do końca je rozumieją stworzyliśmy artykuł tłumaczący ten fenomen.

Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.