Kluczowy moment procesu SEC i Ripple | Wiadomości | CrypS.

Kluczowy moment procesu SEC i Ripple

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Ripple Labs oraz indywidualni pozwani złożyli w sądzie wspólny wniosek o przedłużenie terminu na ujawnienie faktów. We wniosku zwrócono się do sądu o zezwolenie SEC na przedstawienie zeznań Garlinghouse’a i Larsena po upływie terminu 31 sierpnia 2021.

Nowość w sprawie SEC vs Ripple

Wnioskowana zmiana porządku postępowania sądowego przedłużyłaby obecny termin na przedstawienie stanowisk biegłych z 15 października 2021 na 12 listopada 2021. Zarówno strona powodowa, jak i pozwana składają takie wnioski ze względu na niespodziewaną chorobę adwokata jednej ze stron, a także ze względu na pojawiające się w międzyczasie urlopy innych adwokatów. Rozprawa, która odbędzie się 31 sierpnia, będzie miała formę telekonferencji, a decyzję podejmie sędzia Sarah Netburn.

31 sierpnia jest również kluczową datą procesu, ponieważ na ten dzień sąd zaplanował przesłuchanie obu stron w celu omówienia sporu, który ciągnie się od miesięcy. Mimo nalegań ze strony sądu, SEC odmawia przekazania kluczowych dokumentów, ponieważ twierdzi, że są one chronione na mocy DPP (deliberative process privilege). Dokumenty te dotyczą poglądów SEC na temat ETH i zostały przez sąd uznane za istotne dla sprawy.

Precedens, który może wpłynąć na inne kryptowaluty

Jak wskazał adwokat Jeremy Hogan, zbliżające się posiedzenie jest bardzo ważne, ponieważ Ripple może uzyskać pewne dokumenty, które mogą wzmocnić stanowisko firmy. W 2018 roku SEC powiedział, że ETH nie jest papierem wartościowym, przez co XRP w kontekście obecnej sprawy również nie jest papierem wartościowym.

Społeczność XRP i branża kryptowalutowa na całym świecie uważnie obserwuje przebieg procesu, ponieważ może on mieć istotny wpływ na wartość XRP, ale również stanowić prawny precedens, który będzie dotyczył innych kryptowalut. W następstwie grudniowych działań SEC skierowanych przeciwko Ripple wiele giełd kryptowalutowych w USA – w tym Coinbase i Kraken – zawiesiło obrót XRP, a cena XRP gwałtownie spadła o ponad 60%. Jednak od tego czasu ceny XRP odbiły się od dna – obecnie cena XRP jest ponad pięciokrotnie wyższa niż w grudniu.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.