SEC nawiązała współpracę z blockchainową firmą analityczną | Wiadomości | CrypS.

SEC nawiązała współpracę z blockchainową firmą analityczną

Maciej Żerelik
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Rzecznik blockchainowej firmy analitycznej AnChain.AI poinformował o kontrakcie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd opiewającym na kwotę 600 000 dolarów. Ma on pomóc agencji w regulowaniu i monitorowaniu przestrzeni DeFi.

Kontrakt – który rozpoczął się w maju 2021 roku – ma początkową wartość 125 000 USD. Może on jednak eskalować do 625 000 USD, jeśli SEC zdecyduje się kontynuować współpracę z firmą przez kolejne 5 lat. Victor Fang, CEO i współzałożyciel AnChain.AI powiedział:

SEC bardzo chce zrozumieć, co dzieje się w świecie aktywów cyfrowych opartych na smart kontraktach. Dostarczamy im więc technologię do analizowania i śledzenia smart kontraktów.

AnChain koncentruje się na śledzeniu nielegalnej działalności zarówno w kryptowalutach, DeFi, jak i tradycyjnych instytucjach finansowych. Oprócz pomocy SEC w badaniu podejrzanych transakcji i aktywności DeFi, współpracują również ze scentralizowanymi giełdami kryptowalut i instytucjami fiat. Wszystko po to, aby „prewencyjnie” chronić przed złymi aktorami w tym ekosystemie.

Podczas gdy niektórzy (byli) członkowie SEC wykazali nadzieję i wiarę zarówno w kryptowaluty, jak i zdecentralizowane finanse, nadal mają obawy co do możliwej nielegalnej działalności z ich wykorzystaniem. Na początku tego miesiąca obecny komisarz SEC Gary Gensler wyjaśnił WSJ, dlaczego DeFi i „zdecentralizowane” operacje nadal nie otrzymały zielonego światła:

Nadal istnieje podstawowa grupa ludzi, którzy nie tylko piszą oprogramowanie DeFi, jak oprogramowanie open source, ale często zajmują się zarządzaniem i zbierają opłaty… Istnieje także pewna struktura motywacyjna dla tych osób i sponsorów związanych z platformą.

Branża DeFi obsługuje obecnie aktywa cyfrowe o wartości ponad 80 miliardów dolarów. Jako że SEC wciąż prowadzi swoje dochodzenia, wiele z tych aktywów może zostać uznanych za papiery wartościowe.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.