Białorusini powinni kopać kryptowaluty, a nie jeździć na truskawki do Polski - uważa Alexander Lukashenko | Wiadomości | CrypS.

Białorusini powinni kopać kryptowaluty, a nie jeździć na truskawki do Polski – uważa Alexander Lukashenko

Redakcja
lukashenko kryptowaluty białoruś

Prezydent Białorusi Alexander Lukashenko zalecił pracownikom przedsiębiorstwa państwowego Belaruskali, aby Ci wykorzystali tanią energię elektryczną do kopania kryptowalut. Według niego jest to lepsze rozwiązanie niż zbieranie truskawek w Polsce, czy Niemczech.

Podczas spotkania z pracownikami głowa państwa zaznaczyła, że Białorusini nie cieszą się dużym zainteresowaniem za granicą i powinni pozostać na swojej ziemi. Zamiast emigrować powinni raczej szukać dodatkowych źródeł dochodu na miejscu, w ojczyźnie. Lukashenko powiedział dokładnie:

Cóż, zainwestuj trochę pieniędzy, załóż szklarnie, stwórz coś co działa za pomocą energii elektrycznej. Zacznij wydobywać kryptowaluty, czy jakkolwiek to się nazywa. W kraju jest wystarczająco dużo energii elektrycznej.

Prezydent w dalszej części wypowiedzi dodał, że Białorusini na emigracji “cierpią” na farmach truskawek w Polsce i Niemczech. Zaproponował też, aby oddać w ręce górników opuszczone zakłady produkcyjne w mieście Petrikov.

Dla przypomnienia, w dniu 28 marca 2018 r. na Białorusi wszedł w życie dekret o rozwoju cyfrowej gospodarki. Uregulował on wykorzystanie kryptowalut i tokenów, a także wprowadził zachęty podatkowe dla transakcji kryptowalutowych.

Niedługo wcześniej, bo pod koniec lutego, Ministerstwo Energii Republiki Białorusi zapowiedziało badanie perspektyw wydobycia kryptowalut. Instytucja miała przeanalizować wady i zalety związane z tym tematem.

Z kolei w listopadzie ubiegłego roku największa instytucja bankowa w kraju, Belarusbank, uruchomiła usługę pozwalającą użytkownikom kupować i sprzedawać waluty cyfrowe za pomocą karty Visa. Jednak podczas spotkania z wysokimi urzędnikami państwowymi w marcu tego roku, prezydent Białorusi zasugerował zaostrzenie ram regulacyjnych. Powołał się przy tym na Chiny i budowane przez nie cyfrowe społeczeństwo.

lukashenko kryptowaluty białoruśreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.