Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 27.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 27.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 27.01.22]
 • SEC sprawdza firmy kryptowalutowe pod kątem pożyczek
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kontroluje trzy firmy kryptowalutowe, Celsius Network, Voyager Digital i Gemini Trust, w ramach szerszego dochodzenia przeciwko platformom udzielającym pożyczek kryptowalutowych. Takie informacje przekazał portal Bloomberg.
 • Komputery kwantowe mogą złamać bitcoina
  Absolwent informatyki kwantowej obliczył, jak „duży” musiałby być komputer kwantowy, aby złamać bezpieczny algorytm kryptograficzny bitcoina.
 • W 2021 r. za pośrednictwem kryptowalut wyprano 8,6 mld USD
  W 2021 roku w porównaniu do roku 2020 r. dość znacznie wzrosła aktywność cyberprzestępców związana z kryptowalutami. Od 2017 roku łącznie w kryptowalutach wyprano około 33,4 mld USD. Największy wzrost wykorzystania odnotowały protokoły DeFi.
 • Banu nie będzie? Putin dostrzega zalety kopania kryptowalut
  Rosyjski bank centralny w ubiegłym tygodniu zaproponował zakaz obrotu i wydobycia kryptowalut. Taka propozycja banku spotkała się ze sprzeciwem Ministerstwa Finansów. Władimir Putin dał entuzjastom branży promyk nadziei na przyszłość aktywów cyfrowych w kraju.
 • Inżynier zhackował portfel Trezor One z zawartością 2 mln USD
  Znany haker wyjaśnił, jak udało mu się złamać portfel sprzętowy Trezor One zawierający ponad 2 miliony dolarów w tokenach Theta.
 • Valkyrie złożyła wniosek do SEC o uruchomienie „Bitcoin Miners ETF”
  Kilka miesięcy temu SEC zatwierdził Bitcoin ETF oparty na kontraktach terminowych od firmy Valkyrie. Teraz menedżer aktywów wystąpił o utworzenie kolejnego funduszu. Tym razem jednak spółka chce, aby nowy produkt był skoncentrowany wyłącznie na firmach wydobywających Bitcoina.
 • CEO YouTube zapowiada integrację z NFT w liście do twórców
  Dyrektor generalna YouTube – Susan Wojcicki zasugerowała, że firma rozważa możliwość „rozszerzenia” swojej oferty o NFT.
 • Binance wznowiła przelewy bankowe w EUR za pośrednictwem SEPA.
  Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – ponownie wznowiła przelewy bankowe w EUR za pośrednictwem SEPA.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 27.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.