Banu nie będzie? Putin dostrzega zalety kopania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Banu nie będzie? Putin dostrzega zalety kopania kryptowalut

Anna Sutowicz
Prezydent Rosji Władimir Putin w kwestii kryptowalut

Rosyjski bank centralny w ubiegłym tygodniu zaproponował zakaz obrotu i wydobycia kryptowalut. Taka propozycja banku spotkała się ze sprzeciwem Ministerstwa Finansów. Władimir Putin dał entuzjastom branży promyk nadziei na przyszłość aktywów cyfrowych w kraju.

Prezydent Rosji, Władimir Putin odbył spotkanie z członkami rządu za pośrednictwem wideokonferencji. Na spotkaniu powiedział, że zdaje sobie sprawę z dyskusji wokół regulacji kryptowalut. Jednocześnie zapewnił swoich parlamentarzystów, że:

Bank Centralny nie stoi nam na drodze postępu technologicznego i dokłada wszelkich starań, aby wprowadzać najnowsze technologie w tym obszarze działalności.

W opinii Putina, nadwyżka energii elektrycznej oraz odpowiednio wyszkolony personel dają Rosji przewagę konkurencyjną w kopaniu kryptowalut.

Próba zakazania kryptowalut

Przypomnijmy, że rosyjski bank centralny od jakiegoś czasu wykazuje wiele obaw w kwestii kryptowalut. W ubiegły czwartek, opublikował raport, w którym stwierdził, że ryzyko związane z kryptowalutą jest znacznie wyższe dla wschodzących rynków, w tym Rosji. W związku z tym, zaproponował wprowadzenie całkowitego zakazu krajowego handlu i kopania kryptowalut.

Regulacja – tak, zakazy – nie

Propozycja całkowitego zakazu handlu i kopania kryptowalut spotkała się ze sprzeciwem rosyjskiego ministra finansów, Uwana Czebeskowa. W jego opinii, zakaz ten umieściłby Rosję w tyle za światowym przemysłem technologicznym. Doprowadziłby wyłącznie do wzrostu szarej strefy i liczby oszustw. Zdaniem Ministerstwa Finansów, konieczna jest regulacja, nie zaś wprowadzanie zakazów.

Andriej Ługowoj, pierwszy zastępca przewodniczącego komitetu ds. bezpieczeństwa i walki z korupcją, również wypowiedział się w sprawie propozycji rosyjskiego banku centralnego:

Niech ci, którzy chcą zakazu, wyjaśnią nam, jak planują to zrobić z praktycznego punktu widzenia, abyśmy nie byli pośmiewiskiem całego świata.

Władimir Putin wezwał rosyjski bank centralny i Ministerstwo Finansów do osiągnięcia konsensusu w sprawie branży kryptowalut oraz do przedstawienia wyników.

Prezydent Rosji Władimir Putin w kwestii kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.