CEO YouTube zapowiada integrację z NFT w liście do twórców | Wiadomości | CrypS.

CEO YouTube zapowiada integrację z NFT w liście do twórców

Redakcja
youtube bybit

Dyrektor generalna YouTube – Susan Wojcicki zasugerowała, że firma rozważa możliwość “rozszerzenia” swojej oferty o NFT.

W swoim corocznym liście do twórców, Wojcicki stwierdziła, że platforma jest zainteresowana “rozszerzeniem ekosystemu YouTube” i wskazała, że to rozszerzenie może obejmować “rzeczy takie jak NFT”.

Póki co nie wiadomo jaką formę przybiorą NFT na YouTube. Jednak głównym celem według CEO będzie “pomoc twórcom w kapitalizacji nowych technologii”.

Wojcicki w liście odniosła się do Web3 jako “źródła inspiracji” dla YouTube. Zwróciła przy tym szczególną uwagę na zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO).

Ostatni rok w świecie kryptowalut, niewymiennych tokenów (NFT), a nawet zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) podkreślił wcześniej niewyobrażalną możliwość zwiększenia połączenia między twórcami a ich fanami.

YouTube nie jest jedyną platformą social media, która zaangażowała się w ten podsektor. Jak informowaliśmy niedawno, użytkownicy Twitter Blue mogą już połączyć swoje konta z API OpenSea, aby używać zweryfikowanych NFT jako zdjęcia profilowego.

Niedawno również Instagram wspominał, że “aktywnie bada” integrację NFT na swojej platformie.

youtube bybitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.