CEO YouTube zapowiada integrację z NFT w liście do twórców | Wiadomości | CrypS.

CEO YouTube zapowiada integrację z NFT w liście do twórców

Zerelik Maciej
youtube bybit

Dyrektor generalna YouTube – Susan Wojcicki zasugerowała, że firma rozważa możliwość „rozszerzenia” swojej oferty o NFT.

W swoim corocznym liście do twórców, Wojcicki stwierdziła, że platforma jest zainteresowana „rozszerzeniem ekosystemu YouTube” i wskazała, że to rozszerzenie może obejmować „rzeczy takie jak NFT”.

Póki co nie wiadomo jaką formę przybiorą NFT na YouTube. Jednak głównym celem według CEO będzie „pomoc twórcom w kapitalizacji nowych technologii”.

Wojcicki w liście odniosła się do Web3 jako „źródła inspiracji” dla YouTube. Zwróciła przy tym szczególną uwagę na zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO).

Ostatni rok w świecie kryptowalut, niewymiennych tokenów (NFT), a nawet zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) podkreślił wcześniej niewyobrażalną możliwość zwiększenia połączenia między twórcami a ich fanami.

YouTube nie jest jedyną platformą social media, która zaangażowała się w ten podsektor. Jak informowaliśmy niedawno, użytkownicy Twitter Blue mogą już połączyć swoje konta z API OpenSea, aby używać zweryfikowanych NFT jako zdjęcia profilowego.

Niedawno również Instagram wspominał, że „aktywnie bada” integrację NFT na swojej platformie.

youtube bybit
reklama
reklama