Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 25.02.2021
  • Liczba użytkowników kryptowalut przekroczyła 100 milionów

W ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutami, a w styczniu 2021 całkowita liczba globalnych użytkowników kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 106 milionów. Kluczową rolę odegrał wzrost wartości cyfrowych aktywów.

  • Firma Warrena Buffetta nie planuje inwestować w BTC

Wiceprezes Berkshire Hathaway Charles Munger powiedział, że firma Warrena Buffetta nie planuje zakupu pierwszej kryptowaluty ze względu na dużą zmienność aktywów. Munger nazwał system bankowy „wielkim wkładem w ludzkość” i zakwestionował zdolność bitcoina do „stania się światowym środkiem płatniczym”.

  • Cena Golema (GLM) rośnie o 230% w ciągu miesiąca

Od początku lutego cena GLM wzrosła o 230%, a dane dotyczące łańcucha dostaw pokazują wzrost aktywnych adresów i transakcji. GLM obecnie cofa się w kierunku obszaru wsparcia 0,33 USD, zanim potencjalnie przygotuje się do kolejnego ruchu w górę.

JPMorgan Chase & Co niedawno przetestował płatności blockchain między satelitami orbitującymi wokół Ziemi. Ponoć urządzenia cyfrowe mogą wykorzystywać technologię kryjącą się za wirtualnymi walutami do transakcji.

  • Backdoor w BitcoinPaperWallet.com – ofiary straciły minimum 124 BTC

BitcoinPaperWallet.com posiada lukę w kodzie, która umożliwia przejęcie kluczy prywatnych do wygenerowanych portfeli. Użytkownicy strony twierdzą, że stracili miliony dolarów w bitcoinach.

  • System płatności Rezerwy Federalnej doświadcza awarii

Wczoraj przerwy w działaniu doświadczył system płatności Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Został on przywrócony do działania dopiero po trzech godzinach.

  • Kupno i sprzedaż kryptowalut w przeglądarce Opera

Opera nawiązała współpracę z dostawcą krypto-fiat i procesorem płatności Simplex. W wyniku integracji użytkownicy będą mogli szybko i sprawnie kupować oraz sprzedawać szereg kryptowalut bezpośrednio w przeglądarce.

  • VersaBank tworzy stablecoin VCAD oparty na kanadyjskich dolarach

VersaBank uruchomi cyfrową walutę odzwierciedlającą kurs kanadyjskiego dolara. Stablecoiny VCAD będą zabezpieczone 1:1 środkami przechowywanymi na kontach banku.

  • Jeden z najstarszych banków w Szwajcarii oferuje kryptowaluty

Bordier & Cie SCmA, szwajcarski prywatny bank założony w 1844 roku, oferuje obecnie handel bitcoinami i innymi kryptowalutami. Bank umożliwił handel kryptowalutami wyłącznie na zasadzie wykonania. Oznacza to, że Bordier nie będzie doradzać klientom w zakresie zasobów cyfrowych, jednak zapewni im jedynie platformę do handlu i przechowywania kryptowalut.

  • Craig Wright pozywa deweloperów BTC

Samozwańczy twórca Bitcoina – Craig Wright, złożył kolejny pozew przeciwko branży kryptowalutowej. Tym razem obrał sobie za cel twórców BTC, BCH, BSV i BCH ABC, żądając od nich odzyskania dostępu do BTC skradzionego z jego osobistego komputera (wartego około 5 miliardów dolarów).

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 25.02.2021
reklama
reklama