Craig Wright pozywa deweloperów BTC | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright pozywa deweloperów BTC

Zerelik Maciej
Craig Wright

Samozwańczy twórca Bitcoina – Craig Wright, złożył kolejny pozew przeciwko branży kryptowalutowej. Tym razem obrał sobie za cel twórców BTC, BCH, BSV i BCH ABC, żądając od nich odzyskania dostępu do BTC skradzionego z jego osobistego komputera (wartego około 5 miliardów dolarów).

Wright od lat publicznie twierdzi, że to on jest osobą stojącą za siecią Bitcoina – Satoshim Nakamoto. Ta wersja po raz kolejny została podkreślona przez jego nowych prawników, którzy będą reprezentować go w najnowszej sprawie.

Ontier, brytyjska firma prawnicza, opublikowała komunikat prasowy, w którym zapewnia, że poinformowała twórców Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) o złożonym pozwie.

Firma działa w imieniu Tulip Trading Limited (TTL) – firmy z siedzibą na Seszelach, której głównym beneficjentem jest Craig Wright. Natura pozwu jest delikatnie mówiąc nieco kontrowersyjna.

„W lutym 2020 roku osobisty komputer dr Wrighta został zhakowany przez nieznane osoby, a zaszyfrowane klucze prywatne do dwóch adresów, które przechowują znaczne ilości Bitcoinów należących do TTL, zostały skradzione. Aktywa te były i nadal są własnością TTL. Kradzież jest przedmiotem toczącego się dochodzenia prowadzonego przez wydział ds. cyberprzestępczości Regionalnej Jednostki ds. Przestępczości Zorganizowanej w Anglii Południowo-Wschodniej.”

W pozwie zażądano, aby deweloperzy „umożliwili TTL odzyskanie dostępu i kontroli nad swoimi Bitcoinami”. Prawnicy twierdzą, że programiści są winni właścicielom Bitcoinów odzyskanie środków, „ze względu na wysoki poziom władzy i kontroli, jaką sprawują nad swoimi blockchainami.”

Craig Wright jest znany ze swoich pozwów przeciwko branży. Poprzednim razem, jego prawnicy zażądali od dwóch stron internetowych związanych z Bitcoinem usunięcia białej księgi BTC. Pozew ten spotkał się się z dość negatywnymi reakcjami społeczności.

Craig Wright
reklama
reklama