Cena Golema (GLM) rośnie o 230% w ciągu miesiąca | Wiadomości | CrypS.

Cena Golema (GLM) rośnie o 230% w ciągu miesiąca

Konrad Juszczyk
golem

Od początku lutego cena GLM wzrosła o 230%, a dane dotyczące łańcucha dostaw pokazują wzrost aktywnych adresów i transakcji.

Rajd Golema (GLM)

W ciągu ostatnich kilku tygodni cena tokena GLM odnotowała silny wzrost, który spowodował, że token osiągnął najwyższy od trzech lat poziom 0,65 USD. Altcoin będący obecnie na 107 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap również przeszedł silną pompę 19 lutego, ale większość zysków wyparowała, gdy Bitcoin (BTC) skorygował cenę poniżej 45,000 USD. Niemniej jednak GLM w samym lutym utrzymuje wzrost powyżej 230%. Pomimo spadku z poziomu 0,65 USD wskaźniki techniczne są nadal bycze, zarówno jak i trend tego altcoina. GLM obecnie cofa się w kierunku obszaru wsparcia 0,33 USD, zanim potencjalnie przygotuje się do kolejnego ruchu w górę.

Cena GLM rośnie o 230% w ciągu 1 miesiąca
Cena GLM w ciągu miesiąca. Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/golem-network-tokens/

Warto wspomnieć, że pierwsza oferta tokenów odbyła się w 2016 roku i zebrała 8,6 mln USD za 820,000,000 tokenów GNT. Jednak od listopada 2020 roku przeprowadzana jest migracja tokenów GNT to GLM, ponieważ dawny token od Golema został uruchomiony około 5 lat temu, gdy ERC-20 nie było tak popularne i szeroko przyjęte jak teraz. Struktura transakcyjna GLM zbudowana jest na warstwie 2 Ethereum, a ta metoda skalowania wymaga, aby tokeny były w formie ERC-20.

Czym właściwie jest Golem?

Golem to zdecentralizowana aplikacja oparta na Ethereum, która umożliwia użytkownikom „wypożyczanie” zasobów mocy obliczeniowej. Od listopada 2020 projekt zaczął migrację z GNT do GLM po wdrożeniu nowego ERC-20 i chociaż większość giełd poparła ten ruch, nadal można znaleźć aktywność i listy z GNT.

Migracja tokena Golem
Więcej informacji o migracji tokena od Golem – https://blog.golemproject.net/gnt-to-glm-migration/

Projekt zapewnia platformę przetwarzania w chmurze typu open source, dzięki temu każdy może udostępniać i agregować zasoby obliczeniowe, a także tworzyć aplikacje z wykorzystaniem sieci. Ostatecznie rozwiązanie ma konkurować z tradycyjnymi scentralizowanymi usługami w chmurze, takimi jak Amazon Web Services. Sieć umożliwia komputerom osobistym i dużym centrom danych współdzielenie zasobów, a dostawcy są opłacani w tokenach GMT. System transakcyjny rozlicza płatności między dostawcami, zleceniodawcami i twórcami oprogramowania. Aby chronić urządzenie hosta, wszystkie obliczenia odbywają się w środowisku piaskownicy (sandbox).

golem
reklama
reklama