Kupno i sprzedaż kryptowalut w przeglądarce Opera | Wiadomości | CrypS.

Kupno i sprzedaż kryptowalut w przeglądarce Opera

Konrad Juszczyk
Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Opera Kryptowaluty

Opera nawiązała współpracę z dostawcą krypto-fiat i procesorem płatności Simplex. W wyniku integracji użytkownicy będą mogli szybko i sprawnie kupować oraz sprzedawać szereg kryptowalut bezpośrednio w przeglądarce.

Krypto-płatności dla użytkowników Opery

Użytkownicy przeglądarki internetowej Opera będą mogli od teraz kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio na platformie. Firma nawiązała współpracę z Simplex, czyli licencjonowaną firmą FinTech w Unii Europejskiej, która zapewnia dostęp do ponad 50 kryptowalut i jest głównym członkiem sieci Visa. Partnerstwo pojawia się w czasie, gdy miliony nowych użytkowników staje się zainteresowanych branżą kryptowalut, zwabieni wzrostem rynku i nowymi inicjatywami finansowymi.

Opera umożliwi dostęp do kupna i sprzedaży kryptowalut

Opera była jedną z pierwszych przeglądarek, która dostarczyła wbudowane portfele dla Bitcoina (BTC), Etheru (ETH) i Trona (TRX). Teraz użytkownicy będą mogli z taką samą łatwością przejść z walut fiducjarnych do kryptowalut. Łatwe i intuicyjne kupowanie oraz sprzedawanie walut cyfrowych poprzez przeglądarkę ma zainteresować nowych użytkowników w branży. Infrastruktura technologiczna Simplex jest wykorzystywana przez wiele znanych giełd kryptowalut, a sama firma współpracowała z ponad 350 instytucjami kryptowalutowymi od momentu powstania, zapewniając dostęp do kryptowalut za pośrednictwem kart debetowych i kredytowych.

Opera przyjazna kryptowalutom i prywatnością użytkowników

Przeglądarka internetowa Opera wydana w 1995 roku, koncentruje się obecnie mocno na prywatności, ponieważ ma wbudowaną bezpłatną sieć VPN, jest również jedną z pierwszych przeglądarek z wbudowaną blokadą reklam, a w roku 2020 stała się pierwszą platformą zezwalającą na dostęp do zdecentralizowanych adresów URL „.crypto” we współpracy z Unstoppable Domains.

Portfel kryptowalutowy wbudowany w przeglądarkę internetową Opera

Warto podkreślić, że w 2018 roku Opera stała się pierwszą przeglądarką obsługującą technologię blockchain oraz Web 3.0, który umożliwił eksplorację zdecentralizowanych aplikacji (Dapp) oraz dostęp do natywnego portfel kryptograficznego. Opera jest obecnie piątą najczęściej używaną przeglądarką na świecie, zajmując około 2,5% udziału w rynku, tuż za Chrome, Safari, Firefox i Microsoft Edge.

Użytkownicy będą mogli szybko kupować i sprzedawać szereg kryptowalut w przeglądarce Opera
reklama
reklama