Liczba użytkowników kryptowalut przekroczyła 100 milionów | Wiadomości | CrypS.

Liczba użytkowników kryptowalut przekroczyła 100 milionów

Mariusz Przepiórka
Liczba użytkowników kryptowalut osiągnęła 106 milionów

W ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutami, a w styczniu 2021 całkowita liczba globalnych użytkowników kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 106 milionów. Kluczową rolę odegrał wzrost wartości cyfrowych aktywów.

Ponad 100 milionów użytkowników kryptowalut na całym świecie

Według raportu opublikowanego przez Crypto.com, globalna populacja posiadaczy kryptowalut zwiększyła się w styczniu 2021 o 15,7%. To efekt silnego popytu na bitcoina i ogromny wzrost w sektorze DeFi. Wskaźnik depozytów użytkowników i aktywność w sieci bitcoina osiągnęły rekordowy poziom. Crypto.com wspomina również w swoim raporcie, że prawdopodobnymi wydarzeniami, które napędzały zainteresowanie kryptowalutami, były ogromny wzrost DeFi latem ubiegłego roku czy uruchomienie usług kryptowalutowych przez PayPal.

Rynek kryptowalut od początku 2021 roku jest na fali wznoszącej. Całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich siedmiu tygodni wzrosła z 750 mld USD do 1,75 bln USD. W ubiegłą sobotę wartość BTC, największej kryptowaluty na świecie, przekroczyła poziom 58 tys. USD, a kapitalizacja złamała barierę 1 bln USD. Dodatkowo, na początku bieżącego tygodnia waluta ethereum osiągnęła rekordowy poziom 2026 USD. Ostatni boom kryptowalutowy wynika głównie z zaangażowania inwestorów instytucjonalnych. MicroStrategy oraz Square zgromadziły ogromne ilości kryptowalut, do tego dochodzą fundusze jak Grayscale itp..

W Australii kryptowaluty popularniejsze niż złoto

O rosnącej popularności kryptowalut może również świadczyć fakt, że w Australii są one popularniejsze niż złoto. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez giełdę BTC Markets. Według danych zebranych od 2000 inwestorów w Australii, 12,6% inwestuje w kryptowaluty, a 12,1% inwestuje w złoto. Jeden na trzech inwestorów dokonał pierwszej inwestycji w okresie od marca 2020, więc można przyjąć, że zostali oni zachęceni wysoką zmiennością rynku wywołaną pandemią. CEO BTC Markets Caroline Bowler twierdzi, że jeszcze rok temu przeciętny inwestor kryptowalutowy był mężczyzną w wieku 24-45 lat. Obecnie coraz częściej w kryptowaluty inwestują emeryci.

Liczba użytkowników kryptowalut osiągnęła 106 milionówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.