System płatności Rezerwy Federalnej doświadcza awarii | Wiadomości | CrypS.

System płatności Rezerwy Federalnej doświadcza awarii

Zerelik Maciej
fed emblem

Wczoraj przerwy w działaniu doświadczył system płatności Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Został on przywrócony do działania dopiero po trzech godzinach. 

24 lutego kilka usług Rezerwy Federalnej przestało działać, w tym Usługi Rachunkowe, Check 21, Check Adjustments, FedACH, FedCash, FedLine Advantage, FedLine Command, FedLine Direct, FedLine Web, Fedwire Funds, Fedwire Securities, National Settlement.

Pierwsze problemy zaczęły się o 11:15 czasu wschodniego. Kłopoty z aplikacjami banków centralnych zostały rozwiązane o 14:17, a dostęp do FedCash Services został przywrócony o 14:30. Z powodu awarii Rezerwa Federalna przedłużyła również terminy składania zleceń gotówkowych do 15:30.

Przedstawiciel Banku Rezerwy Federalnej w Richmond – Jim Strader zasugerował, że problem był spowodowany „błędem operacyjnym, [który] spowodował przerwę w świadczeniu usług w kilku liniach biznesowych”.

Awaria dotknęła giełdy kryptowalut

Awaria dotknęła kilka giełd kryptowaluty, w tym Binance.US, Kraken, Coinbase i Gemini. Przerwa w działaniu uniemożliwiła platformą akceptowanie i wykonywanie niektórych rodzajów przelewów. Giełdy nie były jedynymi podmiotami dotkniętymi problemem. Według Reutersa, usługa jest „ukrytym kręgosłupem” amerykańskiego systemu finansowego. Podobno obsługuje ponad 835 000 transakcji dziennie, o wartości 3,4 biliona dolarów.

fed emblem
reklama
reklama