VersaBank tworzy stablecoin VCAD oparty na kanadyjskich dolarach | Wiadomości | CrypS.

VersaBank tworzy stablecoin VCAD oparty na kanadyjskich dolarach

Michał Misiura
versabank emituje stablecoin vcad

VersaBank uruchomi cyfrową walutę odzwierciedlającą kurs kanadyjskiego dolara. Stablecoiny VCAD będą zabezpieczone 1:1 środkami przechowywanymi na kontach bankowych.

Kierownictwo VersaBanku ogłosiło, że VCAD będzie pierwszym tego typu aktywem emitowanym przez kanadyjski bank. Cyfrowa waluta reprezentująca krajową walutę fiducjarną powstanie we współpracy ze spółką Canada Stablecorp, wspólnym funduszem inwestycyjnym 3iQ oraz firmą blockchain Mavennet. Canada Stablecorp ma już na koncie opracowanie stablecoina QCAD, stworzonego na łańcuchu bloków Ethereum.

VCAD zostanie wyemitowany za kilka miesięcy. W pierwszej kolejności stablecoin trafi do partnerów VersaBanku, którzy zdeponują u niego zabezpieczenie w postaci dolarów kanadyjskich. Kolejnym celem banku ma być wyemitowanie kolejnych cyfrowych walut powiązanych z euro (VEuro) i amerykańskim dolarem (VUS).

Jak wyjaśnił prezes Canada Stablecorp, Jean Desgagne, stablecoin tworzony we współpracy z VersaBankiem ma odpowiedzieć na dwa problemy kryptowalut, którymi są wysoka zmienność oraz zagrożenia bezpieczeństwa. VCAD nie będzie jednak pierwszą cyfrową walutą reprezentującą kanadyjskie dolary. Od 2019 roku w obiegu znajdują się stablecoiny eCAD (emitowany przez Coinsquare) oraz TrueCAD (TCAD), należący do spółki TrustToken. Obie cyfrowe waluty posiadają pełne pokrycie w kanadyjskich dolarach.

Kanadyjski bank przyjazny kryptowalutom

VersaBank zaczął oferować przechowywanie kryptowalut na długo przed obecną hossą na rynku cyfrowych aktywów. Usługa VersaVault została zapowiedziana w styczniu 2018 roku. Jej testy beta zakończyły się sukcesem po 11 miesiącach od rozpoczęcia projektu. Autorem rozwiązania był główny architekt ds. cyberbezpieczeństwa Blackberry, Gurpreet Sahota.

VersaBank to jeden z najmniejszych (pod względem aktywów) kanadyjskich banków, który nie posiada żadnego fizycznego oddziału. Jego główną taktyką na przyciągnięcie klientów i zdobycie udziałów w rynku są innowacje i inwestycje w rozwój platformy.

versabank emituje stablecoin vcadreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.