Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.11]

Redaktor: Albert Czajkowski
Podsumowanie dnia w krypto (23.11.2020) Podsumowanie dnia
  • Prawdopodobny koniec całkowitej prywatności Monero (XMR)

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem CipherTrace zgłosiła patenty na technologię, która według nich jest w stanie śledzić transakcje w sieci Monero. Po bitcoinie jest to druga najpopularniejsza waluta cyfrowa wybierana przez przestępców między innymi w Darknecie. Ciphertrace powiedział, że rozwój technologii śledzenia transakcji XMR trwa od 2019 roku. Jest on częścią projektu realizowanego przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

  • Atak na krypto platformy hostowane przez GoDaddy

Cyberprzestępcy zaatakowali wiele platform kryptowalutowych z domeną na największej platformie hostingowej, jaką jest GoDaddy. Atakujący przekierowywali pocztę e-mail i ruch internetowy. Ucierpiała giełda kryptowalut Liquid oraz firma górnicza NiceHash. Podejrzewa się, że pozostałymi ofiarami ataku są Bibox, Celsius oraz Wirex.

  • KuCoin wznawia wpłaty, wstrzymane po wrześniowym ataku

Do ataku na giełdę KuCoin doszło 25 września. Hakerom udało się zdobyć klucze do portfeli platformy i wyprowadzić z nich kryptowaluty warte około 275 milionów dolarów. Według oświadczenia giełdy z pierwszej połowy listopada KuCoin odzyskał 84% skradzionych aktywów. Było to możliwe dzięki współpracy z innymi graczami z branży. Wypłaty BTC, ETH, tokenów ERC-20 oraz USDT wróciły na KuCoin na początku października. Klienci musieli jednak poczekać na ponowne uruchomienie obsługi pozostałych środków.

  • Kolejne miasto do dystrybucji cyfrowych juanów

Władze chińskiego miasta Suzhou rozprowadzą wśród jego mieszkańców cyfrowe juany. Rozkład cyfrowej waluty w Suzhou, będzie taki sam jak wcześniej w Shenzhen, gdzie 50 tysięcy mieszkańców tego miasta stało się jego właścicielami. Zwycięzcy loterii w Shenzhen otrzymali 200 juanów, które trzeba było wydać, aby sprawdzić poprawność systemu. Innowacją sprawdzaną w Suzhou będzie możliwość transakcji bez obecności Internetu. Do tego wystarczy prosty dotyk smartfonów z obsługą NFC i zainstalowanymi portfelami. Pod koniec października Huawei zaprezentował smartfon Mate 40 ze wbudowanym portfelem sprzętowym na walutę cyfrową Banku Centralnego Chin.

  • Ethereum zbliża się do 600 USD

Cena Etheru wzrosła w ostatnich dniach powyżej 580 USD. Zbliżająca się premiera Ethereum 2.0 tylko wznieca bycze nastawienie inwestorów, a korelacja między ceną ETH USD a czasem do aktualizacji jest wyjątkowo wysoka. Cena ETH przekroczyła 500 dolarów po raz pierwszy w maju 2018 roku. Handlowcy spodziewają się, że ETH osiągnie 620 USD w krótkim okresie. Według danych dzienne opłaty transakcyjne Ethereum utrzymują się na najwyższym w historii poziomie, co również przyczynia się pozytywnie do dalszych wzrostów.

  • Prezes PayPal uważa, że BTC wejdzie na nowe szczyty

Dan Schulman powiedział, że będzie coraz więcej przypadków użycia kryptowalut i przez to będzie szerzej akceptowalny i stabilniejszy. Jego wartość, według prezesa giganta finansowego ma stale rosnąć. PayPal zacznie zezwalać użytkownikom na dokonywanie transakcji kryptowalutami jako instrumentem finansowania w 28 milionach firm na początku przyszłego roku.

  • Blockchain4Ukraine i Binance utworzyły VAU

22 listopada w Kijowie podpisano protokół o utworzeniu związku publicznego „Wirtualne Mienie Ukrainy” (VAU). Ich celem jest wsparcie i rozwój rynku wirtualnych aktywów na Ukrainie oraz jego integracja z globalnym rynkiem kryptowalut. Założycielami związku publicznego były publiczna organizacja Blockchain4Ukraine, kancelarie prawne Arzinger i Juscutum, a także giełda kryptowalut Binance.

Podsumowanie dnia w krypto (23.11.2020)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.