PayPal uruchomił krypto usługi w Stanach Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

PayPal uruchomił krypto usługi w Stanach Zjednoczonych

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
paypal bitgo

PayPal ogłosił wczoraj, że wszyscy “uprawnieni posiadacze kont PayPal w Stanach Zjednoczonych mogą od teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio w systemie PayPal”.

Wg oficjalnego oświadczenia użytkownicy mogą korzystać z nowych funkcji za pomocą aplikacji lub wersji desktopowej. Czy w dłuższej perspektywie jest to rzeczywiście dobra wiadomość dla Bitcoina? Opinie wśród społeczności kryptowalut są podzielone.

Czy PayPal pomoże zwiększyć adopcję w głównym nurcie?

Według niektórych, dzięki wejściu PayPala w świat kryptowalut, Bitcoin może zyskać popularność w głównym nurcie. Wiele osób zamieściło w internecie zrzuty ekranu ze swoich zakupów, chwaląc bardzo przyjazny interfejs użytkownika. Prezes Binance Changpeng Zhao sparafrazował nawet znane słowa Neila Armstronga – “Jeden mały krok dla PayPala, jeden wielki krok dla B…”. Ponieważ Binance Coin nadal nie jest notowany na PayPal, można bezpiecznie założyć, że szef Binance odnosił się do Bitcoina.

Istnieją także przeciwnicy byczej teorii. Niektórzy uważają, że brak możliwości wypłaty kryptowalut z portfeli PayPala może nawet zaszkodzić kryptowalutom. Co więcej, spora część użytkowników ma również obawy dotyczące potencjalnie wysokich opłat i prowizji.

Bitcoin przebił barierę 16 tys. dolarów.

Cena BTC w tym tygodniu osiągnęła najwyższy poziom od prawie trzech lat. Co ciekawe w historii było tylko 12 dni podczas których Bitcoin kosztował więcej. PayPal, który od teraz pozwala amerykańskim konsumentom kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoina, może spowodować jeszcze większe wzrosty.

Warto jednak zauważyć, że choć amerykańscy klienci mogą kupować lub sprzedawać cyfrowe aktywa, to jednak na tym kończą się ich możliwości. W regulaminie PayPal możemy przeczytać:

“Obecnie nie jesteś w stanie wysłać krypto aktywów do rodziny lub przyjaciół, korzystać z nich, aby zapłacić za towary lub usługi, lub wypłacić ich do zewnętrznego portfela”.

paypal bitgoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.