Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 23.02.2021
  • Drastyczny spadek rynku kryptowalut

Cena bitcoina zjechała z wysokiego poziomu 58,000 USD do niskiego poziomu 46,000 USD w ciągu zaledwie 19 godzin. Jest to największy dzienny spadek w historii. Rynek kryptowalut stracił ponad 200 miliardów dolarów w zaledwie 24 godziny po panice wśród sprzedawców detalicznych.

  • Legia Warszawa wypuszcza swój token dla kibiców

Fan tokeny oparte o technologię blockchain stały się w ostatnim czasie bardzo popularne ze względu na coraz większą ilość klubów emitujących swoje kryptowaluty jak FC Barcelona, Juventus czy AC Milan. Tym razem Legia Warszawa nawiązała współpracę z firmą, która wytwarza tego rodzaju aktywa.

  • Bitcoin jest tylko dla miliarderów? Tak uważa Bill Gates

Według współzałożyciela Microsoftu Billa Gatesa, nie powinieneś zabierać się za inwestycję w Bitcoina, jeśli nie jesteś tak bogaty i „wyrafinowany” jak prezes Tesli Elon Musk.

  • Bitfinex i Tether płacą 18,5 miliona dolarów Stanowi Nowy Jork

Giełda kryptowalut Bitfinex i Tether zawarły umowę z New York State Attorney’s Office (NYAG) w sprawie transakcji finansowych spółki związanych ze stratą 850 mln dolarów. W ramach ugody Bitfinex and Tether zapłacą stanowi Nowy Jork 18,5 miliona dolarów. Firmy jednak nie przyznały się do popełnienia błędu.

  • Nowe przepisy kryptowalut w Tajlandii 

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy, na mocy których ograniczony zostanie obrót kryptowalutowy inwestorów indywidualnych. Władze tego azjatyckiego kraju wyraziły zaniepokojenie rosnącą popularnością tego rodzaju aktywów wśród młodych ludzi.

  • Indyjski regulator sugeruje pozbycie się kryptowalut

Regulujący indyjski rynek papierów wartościowych Securities and Exchange Board of India (SEBI) sugeruje lokalnym promotorom IPO likwidację posiadanych inwestycji kryptowalutowych.

  • Użytkownik zapłacił 25 ETH za zatwierdzenie tokena na Uniswap

Użytkownik zdecentralizowanej giełdy Uniswap zapłacił 25 ETH za zatwierdzenie transakcji USDC. Jeden z członków społeczności zasugerował, że użytkownik chciał zmienić cenę gazu z 500 na 801 Gwei, ale zamiast tego połączył liczby. Następnie użytkownik kupił 19,5 ETH za 27 831 USDC na Uniswap. Prowizja wynosiła 143,46 USD przy cenie gazu 851 Gwei.

  • Akcje Long Bitcoin Corp wycofane przez SEC

Akcje Long Bitcoin Corp (LBCC) – firmy produkującej napoje, która przekształciła się w firmę wydobywającą kryptowaluty – zostały oficjalnie wycofane z obrotu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, czyli SEC.

  • MoneyGram zawiesza obsługę transakcji związanych z Ripple

MoneyGram, spółka świadcząca usługi transferu środków, poinformowała o zmianie relacji biznesowych z firmą Ripple. To efekt procesu sądowego wytoczonego spółce przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 23.02.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.