Nowe przepisy w Tajlandii mogą zmusić traderów do ujawniania dochodów | Wiadomości | CrypS.

Nowe przepisy w Tajlandii mogą zmusić traderów do ujawniania dochodów

Mariusz Przepiórka
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy, na mocy których ograniczony zostanie obrót kryptowalutowy inwestorów indywidualnych. Władze tego azjatyckiego kraju wyraziły zaniepokojenie rosnącą popularnością tego rodzaju aktywów wśród młodych ludzi.

Nowe przepisy dotyczące kryptowalut w Tajlandii

Inwestorzy detaliczni będą prawdopodobnie zobowiązani do wykazywania swoich dochodów lub aktywów przed otwarciem rachunków na sześciu licencjonowanych giełdach kryptowalutowych w kraju – powiedziała Ruenvadee Suwanmongkol, sekretarz generalny Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Osoby, które nie będą mogły obracać kryptowalutami za pośrednictwem własnych kont, będą mogły inwestować za pośrednictwem licencjonowanych podmiotów zarządzających funduszami lub doradców finansowych.

Pani sekretarz wyraziła też zaniepokojenie, że większość inwestorów na krajowym rynku to osoby młode, takie jak studenci i nastolatkowie. Jej zdaniem zamiłowanie do innowacji i technologii nie jest samo w sobie złe, ale inwestycje w tego rodzaju aktywa wiążą się z bardzo dużym ryzykiem.

Coraz większa popularność kryptowalut w Tajlandii

Wzrost ceny bitcoina w ostatnich miesiącach przyciągnął na rynek kryptowalutowy wielu inwestorów. Władze Tajlandii dołączają do regulatorów innych krajów i również ostrzegają przed kryptowalutami w chwili, gdy wzrost wartości BTC przyciąga inwestorów detalicznych szukających wyższych zysków niż rekordowo niskie stopy procentowe oferowane w bankach. W 2021 roku kapitalizacja bitcoina zwiększyła się o ponad 450 mld USD osiągając w ubiegłym tygodniu poziom przekraczający 1 bln USD.

Zdaniem Ruenvadee, regulator w tym tygodniu ujawni proponowane zmiany w prawie, a w marcu odbędą się konsultacje publiczne w tej sprawie. Urzędnicy ocenią rekomendacje i sugestie przedstawiane przez operatorów giełd kryptowalutowych, brokerów i inne podmioty związane z branżą. Nowe przepisy mogą również nakładać na inwestorów indywidualnych obowiązek zdobycia wiedzy na temat rynku kryptowalutowego, zanim będą mogli założyć rachunki inwestycyjne.

Warto dodać, że obrót kryptowalutami na licencjonowanych giełdach w Tajlandii w styczniu wzrósł ponad trzykrotnie w porównaniu z poprzednim miesiącem i osiągnął poziom 65 mld batów (2,17 mld USD).

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.