Akcje Long Bitcoin Corp wycofane przez SEC | Wiadomości | CrypS.

Akcje Long Bitcoin Corp wycofane przez SEC

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Akcje Long Bitcoin Corp (LBCC) – firmy produkującej napoje, która przekształciła się w firmę wydobywającą kryptowaluty – zostały oficjalnie wycofane z obrotu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, czyli SEC.

Firma otrzymała nakaz wycofania swoich akcji z obrotu po tym, jak przez lata nie przedstawiła żadnych raportów finansowych. Według Bloomberga ostatni raport o dochodach Long Bitcoin Corp dotyczył kwartału kończącego się 30 września 2018 r.

Pierwotnie znany jako Long Island Ice Tea, Long Bitcoin zmienił nazwę podczas szczytu hossy w styczniu 2018 roku. Było to na krótko po tym, jak Bitcoin (BTC) osiągnął szczyt cenowy i mniej więcej w czasie, w którym altcoiny osiągały nowe rekordy wszech czasów. W tym czasie Long Blockchain stwierdził, że „nie ma pewności”, że odniesie sukces w rozwoju technologii DLT.

Według SEC, zmiana działalności firmy z napojów na blockchain nigdy się nie urzeczywistniła. Zgodnie z warunkami nakazu, Long Blockchain zgodził się na wycofanie swoich akcji bez przyznawania się lub zaprzeczania ustaleniom regulatora.

Long Blockchain miał problemy finansowe na długo przed rebrandingiem. Technologiczna giełda Nasdaq wycofała wsparcie dla firmy w kwietniu 2018 roku z powodu niskiej kapitalizacji rynkowej. W piątek – przypuszczalnie ostatni dzień handlowy firmy – Long Blockchain Corp był wart 1,12 USD za akcję. Całkowita wartość firmy wynosiła 32,7 mln USD.

Ceny akcji LBCC podczas szczytu hossy w latach 2017-2018 osiągnęły gwałtowny wzrost. Jednak w ciągu czterech kolejnych miesięcy odnotowały ogromny spadek. W latach 2018-2020 akcje spółki można było kupić za grosze.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama