Drastyczny spadek rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Drastyczny spadek rynku kryptowalut

Konrad Juszczyk
Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dół

Cena bitcoina zjechała z wysokiego poziomu 58,000 USD do niskiego poziomu 46,000 USD w ciągu zaledwie 19 godzin. Jest to największy dzienny spadek w historii.

Spadek bitcoina

Nurkowanie rozpoczęło się około godziny 04:15, gdzie kurs bitcoina 52,000 USD poleciał gwałtownie w dół i o godzinie 09:15 cena oscylowała już w okolicach 45,000 USD. Od tego czasu BTC wzrósł i jego cena wynosi obecnie $....

Gwałtowny spadek bitcoina w ciągu 24h
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Według informacji analityków w ciągu ostatnich 24 godzin miały miejsce znaczące likwidacje pozycji na instrumentach pochodnych przy spadku bitcoina z 58,500 USD. Według trackera likwidacji Bybt giełdy kryptowalut zlikwidowały już ponad 5,6 miliarda dolarów płynności w tym okresie. Prezes FTX, Sam Bankman-Fried wypowiedział się na ten temat mówiąc, że rynek kontraktów terminowych jest przesycony i jeżeli taki poziom na rynku się utrzyma wielomiliardowe dni likwidacji staną się nową normą.

Straty na całym rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut stracił ponad 200 miliardów dolarów w zaledwie 24 godziny po panice wśród sprzedawców detalicznych. Całkowita wartość rynku kryptowalut osiągnęła w sobotę 1,74 biliona dolarów po tym, jak Bitcoin podskoczył powyżej 58,000 USD, a Ethereum osiągnął 2000 USD. Od tego czasu rynek znajduje się w niekorzystnej sytuacji z powodu dużej presji sprzedażowej ze strony handlowców detalicznych. W chwili pisania tego artykułu łączna kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych oscyluje w okolicach 1,42 biliona dolarów. Podobny krach miał miejsce w drugim tygodniu stycznia 2021 roku, tuż po tym, jak rynek kryptowalut stracił prawie 170 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Poniższy zrzut ekranu przedstawia dziesięć największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Cena większości z nich spadła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Spadki największych 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej
Źródło: https://coinmarketcap.com/
Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dół
reklama
reklama