Bitcoin jest tylko dla miliarderów? Tak uważa Bill Gates | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin jest tylko dla miliarderów? Tak uważa Bill Gates

Zerelik Maciej
bill gates

Według współzałożyciela Microsoftu Billa Gatesa, nie powinieneś zabierać się za inwestycję w Bitcoina, jeśli nie jesteś tak bogaty i „wyrafinowany” jak prezes Tesli Elon Musk.

Czwarta najbogatsza osoba na świecie przedstawiła swoje stanowisko podczas wywiadu dla Bloomberga. Zapytany o podatność Bitcoina na spadki cen w reakcji na zwykły tweet (odniesienie do tweetów Elona Muska), Gates stwierdził, że założyciel Tesli nie musi się martwić o losowe ruchy cenowe:

Elon ma mnóstwo pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany. Nie martwię się, że jego Bitcoin będzie losowo szedł w górę lub w dół […] Moja ogólna myśl byłaby taka: jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś uważać.

Gates jest jednak zaniepokojony tym, że ludzie, którzy nie mają zbyt wiele pieniędzy na inwestycję „wkupią się w te manię”.

Bitcoin, którego można śledzić?

Bill Gates niedawno wspomniał, że jest „neutralny” w stosunku do Bitcoina. Dodał także, że w przeszłości szortowałby pierwotną kryptowalutę, jednak teraz zmienił zdanie.

W najnowszym wywiadzie Gates wyjaśnia jednak, że nie jest zwolennikiem Bitcoina, ponieważ zużywa on zbyt dużo energii i promuje anonimowe, nieodwracalne transakcje. Mimo to twierdzi, że cyfrowy pieniądz jest dobrą rzeczą, jeśli można go śledzić:

Fundacja Gatesów robi wiele w zakresie walut cyfrowych, ale to są rzeczy, w których można zobaczyć, kto dokonuje transakcji. Tak więc, cyfrowy pieniądz to dobra rzecz.

 

 

bill gates
reklama
reklama