Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 22.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 22.02.22]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w kryptowalutach - 22.02.2022

Górnicy kryptowalut wywieźli 30% sprzętu z Kazachstanu

W związku z zaostrzeniem polityki wobec legalnych górników kryptowalut, przedstawiciele branży opuszczają Kazachstan. Według Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Blockchain i Data Center firmy usunęły już około 30% koparek krypto podłączonych w państwie.

Kanadyjska policja bada tweety szefów Krakena i Coinbase

Komisja Papierów Wartościowych w Ontario (OSC) stwierdziła, że tweety opublikowane przez szefów giełd Coinbase i Kraken mogły być poradą ws. omijania sankcji i zgłosiła je na policji. Jesse Powell i Brian Armstrong pisali, że ochronę przed blokowaniem środków ze strony władz kraju mogą stanowić prywatne portfele kryptowalut.

Dane Glassnode wskazują na słabe perspektywy bitcoina

Według cotygodniowego raportu Glassnode dane on-chain sugerują, że nadchodzi zwiększona presja na sprzedaż BTC. Za czarnym scenariuszem przemawia spadek aktywności w sieci bitcoina, napięta sytuacja na Ukrainie oraz nadchodzące podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Użytkownik, który stracił NFT pozywa OpenSea na 1 mln USD

W ostatnim ataku phishingowego na OpenSea Timothy McKimmy stracił swój token NFT od Bored Ape Yacht Club. Użytkownik uważa, że odpowiedzialność ponosi platforma i pozwał ją na 1 mln USD.

SEC otrzymał 200 listów ws. Bitcoin ETF od Grayscale

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymała 198 listów od pojedynczych obywateli, anonimowych komentatorów, inżynierów, doradców finansowych, prawników, profesorów i liderów korporacyjnych, chcących zabrać głos ws. rozpatrywanego wniosku o utworzenie bitcoinowego ETF-u Grayscale. Wielu komentujących popiera firmę.

Biały haker Polygon ocalił miliardy i dostał 75 000 USD nagrody

Platforma bug bounty Immunefi ujawniła, że Polygon załatał ostatnio „poważną” lukę w swojej sieci. Problem dotyczył algorytmu konsensusu Proof-of-Stake i mógł kosztować miliardy dolarów w funduszach użytkowników. Usterkę wykrył biały haker, który za zgłoszenie otrzymał 75 000 dolarów.

Credit Suisse prał miliardy dolarów z przestępstw

Wyciek dokumentów ujawnił dane na temat 18 000 kont z banku Credit Suisse, na których znajdowało się ponad 100 mld dolarów. Rachunki należały m.in. do rodzin dyktatorów, skorumpowanych urzędników i gangsterów. Szef banku krytykował bitcoina twierdząc, że używa się go do prania pieniędzy. Ujawnione informacje wskazują, że Credit Suisse robił to od lat 40-tych ubiegłego wieku.

Malezja zajęła koparki kryptowalut o wartości 13 mln USD

W 2021 roku władze Malezji odnotowały rekord jeśli chodzi o liczbę zabezpieczonych koparek, służących do nielegalnego wydobywania kryptowalut. Zabezpieczono sprzęto o wartości 12,9 mln dolarów, wszczęto 570 postępowań i aresztowano 528 osób. –> źródło: Malay Mail

Inwestorzy pozywają celebrytów którzy promowali SafeMoon

Nowy pozew zbiorowy domaga się osądzenia celebrytów zaangażowanych w promowanie tokena SafeMoon, który okazał się typowym schematem pump-and-dump. Wśród oskarżanych osób wymieniono muzyków, takich jak Nick Carter, Soulja Boy, Lil Yachty oraz youtuberów Jake’a Paula i Bena Phillipsa. –> źródło: classaction.org

Policja z UK zwróciła 4 mln GBP ofiarom krypto-oszustwa

Greater Manchester Police (GMP) zwróciła ponad 5 mln dolarów 23 ofiarom międzynarodowego kryptowalutowego scamu. Władze mają do rozpatrzenia jeszcze 127 roszczeń. Na przejętym portfelu nalężącym do oszustów, zabezpieczono w zeszłym roku kryptowaluty o wartości 22,25 mln USD.

Władze Indii rozbiły krypto-scam, który wyłudził 5,4 mln USD

W indyjskim Nagpur doszło do zatrzymania 11 osób zaangażowanych w kryptowalutowe oszustwo, które mogło wyłudzić 5,4 mln dolarów w Ethereum. Do tej pory policja zidentyfikowała ponad 170 poszkodowanych inwestorów.

Kalifornia przyjmie podatki w kryptowalutach?

Wczoraj informowaliśmy o Kolorado, tymczasem dziś pojawiły się informacje o kolejnym stanie, którego władze zamierzają przyjmować podatki i opłaty w kryptowalutach. Odpowiednia ustawa wpłynęła do senatu Kalifornii i cieszy się poparciem gubernatora. –> źródło: The Block

Huobi planuje powrót do Stanów Zjednoczonych

Współzałożyciel Huobi – Du Jun zapowiedział, że spółka zamierza wrócić do USA, ale prawdopodobnie zajmie się tam zarządzaniem aktywami, zamiast uruchamiać platformę do handlu kryptowalutami. –> źródło: CNBC

Kevin O’Leary porównuje Bitcoina do Microsoftu

Kanadyjski biznesmen i osobowość telewizyjna – Kevin O’Leary wyraził pogląd, że inwestowanie w bitcoina nie różni się od kupowania akcji Mircosoftu czy Yahoo. Według prowadzącego program Shark Tank cena pierwszej kryptowaluty osiągnie kiedyś 300 000 dolarów.

Do wygrania bilet na Paris Blockchain Week Summit

Jako partner wydarzenia Paris Blockchain Week Summit, nasz portal wręczy Wam 1 złoty bilet na jedną z największych kryptowalutowych konferencji w Europie. Żeby wziąć udział w konkursie i wygrać wejściówkę o równowartości 1500 EUR, należy spełnić warunki określone w regulaminie. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 marca, do 19:00.

podsumowanie dnia w kryptowalutach - 22.02.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.