Dane z sieci blockchain wskazują na słabe perspektywy dla BTC | Wiadomości | CrypS.

Dane z sieci blockchain wskazują na słabe perspektywy dla BTC

Mariusz Przepiórka
Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Firma Glassnode, zajmująca się analizą sieci blockchain, przedstawiła słaby scenariusz dla BTC, ponieważ wskaźniki sieciowe sugerują, że nadchodzi zwiększona presja na sprzedaż. W cotygodniowym raporcie analitycznym Glassnode wskazuje, optymiści kryptowalutowi „stoją w obliczu szeregu przeciwności”.

Analitycy podkreślili ogólną słabość głównych rynków i wraz z szerszymi kwestiami geopolitycznymi uznali to za przyczynę obecnych nastrojów skłaniających się do unikania ryzyka związanego z kryptowalutami. Słabość BTC, jak i tradycyjnych rynków, odzwierciedla utrzymujące się ryzyko i niepewność związane z oczekiwanymi w marcu podwyżkami stóp procentowych w USA, obawami przed konfliktem na Ukrainie oraz rosnącymi niepokojami społecznymi w Kanadzie i innych miejscach.

Spadek aktywności w sieci blockchain

Dodano, że w miarę pogłębiania się trendu spadkowego „można oczekiwać, że wzrośnie prawdopodobieństwo bardziej trwałego załamania rynku”. Bitcoin jest obecnie notowany o 47% niżej niż listopadowe maksimum, a trend spadkowy utrzymuje się od 15 tygodni. Brak aktywności sieciowej jest jednym z wyraźnych sygnałów bessy na rynku bitcoina. Liczba aktywnych adresów lub podmiotów znajduje się obecnie na niskim poziomie i sugeruje spadek popytu i zainteresowania.

Firma Glassnode poinformowała również, że w ciągu ostatniego miesiąca opróżniono około 219 000 adresów, co sugeruje, że może to być początek okresu odpływu użytkowników z sieci. Obliczyła ona krótkoterminową cenę zrealizowaną przez posiadacza na podstawie zagregowanych kosztów, która wyniosła 47 200 USD, co oznacza, że średnia strata przy obecnych cenach wynosi około 22% dla tych, którzy nadal posiadają aktywa.

Konflikt Rosji z Ukrainą wpływa na rynek kryptowalut

Wpływ na spadki wartości kryptowalut ma również napięta sytuacja na Ukrainie. Po zaostrzeniu kryzysu przez Rosję cena bitcoina spadła wczoraj wieczorem do najniższego poziomu 36 370 USD za 1 bitcoina, po czym nieznacznie odbiła, spadając o blisko 20% w porównaniu z początkiem poprzedniego tygodnia. Ethereum i inne kryptowaluty z pierwszej dziesiątki, w tym BNB, solana, cardano i XRP, również zanotowały poważne spadki. Cardano i XRP są liderami rynku pod tym względem, spadając o 15% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ostatnie załamanie na rynku kryptowalut związane z tą sytuacją oraz ogólnym nastrojem niepewności na rynkach spowodował w ciągu ostatniego tygodnia skurczenie się rynku kryptowalut o 400 mld USD.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.