Tweety szefów Krakena i Coinbase zgłoszone kanadyjskiej policji | Wiadomości | CrypS.

Tweety szefów Krakena i Coinbase zgłoszone kanadyjskiej policji

Michał Misiura
flaga kanady

Kanadyjska policja zajmuje się tweetami prezesów giełd Coinbase i Kraken, którzy poradzili użytkownikom wypłacać kryptowaluty poza scentralizowane platformy. Komisja Papierów Wartościowych w Ontario (OSC) zgłosiła, że posty mogą naruszać prawo jak instrukcja do omijania sankcji wprowadzonych przez władze.

W kanadyjskim Ontario trwają protesty wywołane przez obowiązkowy program szczepień przeciwko COVID-19. Demonstranci wysuwają także żądania społeczne i gospodarcze.

Kilka dni temu władze kraju ogłosiły, że mają prawo zamrozić konta osób blokujących ulice bez oczekiwania na pozwolenie sądu. Protestujący mogą być także uznani za terrorystów i otrzymać zakaz zatrudnienia w niektórych branżach.

W reakcji na kroki rządu, Kanadyjczycy zaczęli masowo wypłacać środki ze swoich bankowych kont.

Blokowanie kryptowalut przez kanadyjskie władze

Ontario Superior Court wydał nakaz zamrożenia milionów dolarów darowizn przekazanych uczestnikom protestów w Ottawie. Rozporządzenie dotyczyło także kryptowalut. Wskazano w nim 150 portfeli.

Kanadyjskie władze ogłosiły, że będą nadal zamrażać środki demonstrantów. Deklaracja wywołała poruszenie w sieci. Do sytuacji odnieśli się również szefowie dwóch czołowych amerykańskich giełd kryptowalut i jak donosi The Logic, mogą ponieść za to konsekwencje.

Jesse Powell, założyciel Krakena, krytykował środki podejmowane przez kanadyjskie władze. Na pytanie, czy jego giełda również zablokuje konta wskazanych użytkowników odparł, że będzie do tego zmuszona. Osobom mającym obawy polecił wypłacić środki ze scentralizowanych giełd i wysłać je do prywatnych portfeli kryptowalut oraz korzystać wyłącznie z handlu peer-to-peer.

Tweet Jesse powell'a ws. blokownia środków w Kanadzie
Tweet badany przez kanadyjską policję

Tweet Powella zyskał poparcie CEO giełdy Coinbase. Brian Armstrong polecał w nim korzystać z portfela non-custodial, stworzonego przez jego spółkę.

tweet briana armstronga ws. blokowania kryptowalut w kanadzie
Tweet Briana Armstronga, który wg. OSC mógł naruszyć prawo

W odpowiedzi na doniesienia o pozwie, Powell napisał na Twitterze:

Przepraszam, powinienem był powiedzieć: sprzedaj wszystkie swoje aktywa na rzecz cyfrowego fiata i upewnij się, że przechowujesz je na swoim koncie bankowym w kraju dla maksymalnej wygody każdego rządu, który chce nielegalnie i karnie skonfiskować twoją zdolność do życia. Siła przez jedność, jedność przez wiarę.

flaga kanadyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.