SEC otrzymała 200 listów w sprawie Bitcoin ETF od Grayscale | Wiadomości | CrypS.

SEC otrzymała 200 listów w sprawie Bitcoin ETF od Grayscale

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin etf sec

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd otrzymała mnóstwo listów w sprawie ewentualnego zatwierdzenia planowanego przez Grayscale spotowego Bitcoin ETF. Póki co jednak, nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.

Od października 2021 roku SEC otrzymała 198 listów na temat funduszu ETF od Grayscale. Większość z nich nadeszła w tym miesiącu: w samym lutym Komisja otrzymała ich aż 184.

Wzrost liczby listów w tym miesiącu jest prawdopodobnie wynikiem większej ilości dostępnych informacji w mediach społecznościowych. SEC w dniu 1 lutego poprosiła o publiczny komentarz, a Grayscale opublikowała tweeta na ten temat w dniu 10 lutego.

Listy są zróżnicowane i zostały wysłane przez pojedynczych obywateli, anonimowych komentatorów, inżynierów, doradców finansowych, prawników, profesorów i liderów korporacyjnych.

Niektórzy z nich popierają propozycję Grayscale, argumentując, że Bitcoin ETF pomógłby rozwinąć rynek kryptowalut i stworzyć więcej regulowanych opcji inwestycyjnych. Inni opowiadają się przeciwko takiemu rozwiązaniu, a nawet sprzeciwiają się wykorzystaniu kryptowalut w ogóle.

Dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział Bloombergowi, że “wiele listów powtarza to, co my w Grayscale artykułowaliśmy od dłuższego czasu i nadal robimy to dzisiaj – że inwestorzy byli cierpliwi i zasługują na spot Bitcoin ETF.”

SEC nie zatwierdziła jeszcze funduszu spotowego Bitcoin ETF. Wielokrotnie też odrzucała wnioski o taki produkt inwestycyjny. Tylko ostatnio odrzuciła wnioski Fidelity, WisdomTree i VanEck.

bitcoin etf secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.