Władze Indii wykryły krypto scam warty 5,4 mln dolarów i aresztowały 11 osób | Wiadomości | CrypS.

Władze Indii wykryły krypto scam warty 5,4 mln dolarów i aresztowały 11 osób

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
scam

Indyjskie władze aresztowały 11 osób w związku z kryptowalutowym scamem, który rzekomo pozbawił niedoszłych inwestorów 5,36 milionów dolarów.

Według Times of India, policja w Nagpur przeprowadziła nalot komandosów w Lonavala, aresztując cztery osoby i przejmując złoto, “wysokiej klasy pojazdy” o wartości około 134 000 USD, laptopy, 25 000 USD w gotówce, osiem telefonów komórkowych i broń palną z siedmioma prawdziwymi nabojami.

Aresztowana czwórka została zidentyfikowana jako Nishid Wasnik, jego żona Pragati, Gajanan Mungune i Sandesh Lanjewar.

Dzień później w związku z tą sprawą aresztowano kolejne siedem osób. Wszyscy aresztowani zostali oskarżeni na podstawie przepisów IPC, Maharashtra Protection of Interest of Depositors Act oraz Information Technology Act.

Wasnik, jego żona, Mungune, i Lanjewar podobno byli na wolności od roku i są oskarżeni o prowadzenie scamu sięgającego 2017 roku. Polegał on na nakłanianiu niedoszłych inwestorów do zakupu Ethereum ze strony internetowej ZebPay, a następnie wysyłaniu ich na stronę internetową Wasnika, Ether Trade Asia. Komisarz policji Amitesh Kumar powiedział:

Na stronie internetowej gang prognozował hipotetyczne korzyści dla każdego inwestora. Jednak wysyłane ethery trafiały do Wasnika i jego pomocników. Wasnik i jego gang najwyraźniej przenieśli ogromne ilości ETH na inną stronę lub spieniężyli je, aby podtrzymać swój wystawny styl życia.

W sumie policja zidentyfikowała ponad 170 inwestorów, którzy stracili nieco poniżej 500 000 USD. Wciąż jednak prowadzi dochodzenie w sprawie “podejrzanych transakcji” w walutach cyfrowych o wartości około 5,4 mln dolarów.

Gang jest również oskarżony o porwanie i zastrzelenie swojego współpracownika, Madhava Pawara. Według Times of India, Pawar został zabity za nieudostępnienie “hasła do ważnych portfeli”.

scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.