Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [22.01.21]
  • Twórca Ricka i Mortiego sprzedał wirtualne obrazy za 1300 ETH

Justin Royland będący twórcą popularnego serialu animowanego „Rick i Morty” sprzedał swoją debiutancką kolekcję krypto dzieł sztuki za 1300 ETH.

  • Japońska policja prowadzi dochodzenie w sprawie hacku na Coincheck

Śledczy podobno zidentyfikowali osoby, śledząc konta giełdowe kryptowalut używane do prania środków. Według raportu japońskiego serwisu Nikkei Asia z 22 stycznia, policja aresztowała lub skierowała około 30 osób w Japonii do lokalnej prokuratury z powodu ich domniemanej roli we włamaniu do Coincheck.

  • Allison Herren Lee nową szefową SEC

Prezydent Joe Biden desygnował Allison Herren Lee na stanowisko przewodniczącej amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Głównym kandydatem do objęcia tej posady jest Gary Gensler, jednak jego kandydatura musi zostać zatwierdzona przez Senat.

  • Kraken dodaje 26 nowych par kryptograficznych

Największa w historii ekspansja Kraken w zakresie par handlowych ma na celu zwiększenie jego obecności na dwóch obiecujących rynkach – Wielka Brytania i Australia. Wszystkie pary znajdziecie na oficjalnej stronie Krakena.

  • Janet Yellen zmienia zdanie dot. kryptowalut

Janet Yellen, była szefowa Fedu i kandydatka nominowana przez Joe Bidena na stanowisko sekretarza skarbu USA, twierdzi, że rząd powinien rozważyć korzyści płynące z kryptowalut.

  • Azja odpowiada za 43% globalnej aktywności kryptowalutowej

Z danych firmy Messari, która zajmuje się analizą rynku kryptowalutowego wynika, że na 12 stycznia 2021 blisko połowa (42%) wartości rynkowej 20 największych projektów kryptowalutowych jest zlokalizowana w Azji, głównie w Chinach.

  • Signature Bank przekroczył 10 mld w depozytach od krypto klientów

Depozyty klientów w walucie cyfrowej stanowią prawie 16% wszystkich depozytów w nowojorskim Signature Bank.

  • Square, Facebook i wiele innych hostują od teraz białą księgę BTC

Niektóre z najważniejszych głosów w społeczności Bitcoin (jak Square, czy spółka zależna Facebooka Novi) są teraz gospodarzami białej księgi Bitcoin. Posunięcie to wynika z prawnych zagrożeń ze strony Craiga Wrighta, skierowanych przeciwko organizacjom non-profit, która od dawna utrzymywała podstawowy dokument dotyczący kryptowalut.

  • Największy bank w Rosji planuje uruchomić swój stablecoin

Sberbank, będący największym bankiem państwowym w Rosji, podobno złożył wczoraj w Banku Rosji wniosek o uruchomienie platformy blockchain dla swojego stablecoina „Sbercoin”

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [22.01.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.